Hogy tanultok? Milyen módszer vált be nálatok?
Lassan itt a vizsgaidőszak, első éves vagyok. Szeptember óta tanulok, hogy ne halmozzam fel, de így is év végén vettük az idegrendszert stb és teljesen lemerültem, Úgy érzem semmi sem marad meg a fejemben. Az összes "praktika", amit bevetettem tanuláshoz (cetlik, felmondtam telefonra visszahallgatni...) már ezek sem segítenek.
Tudtok valamit ajánlani:)
Előre is köszönöm!
20/L:)
Hogy hogyan tanulok, az erősen függ az adott tárgytól.
Az alapvető módszerem nem túl bonyolult. Először általában végigolvasom a tanulnivalót, közben különböző színekkel kiemelem a lényeget. A tételsort ki szoktam nyomtatni, és a tételcímek mellé odaírom, hogy hol található a könyvben.
Utána megpróbálom beosztani a tanulnivalót úgy, hogy maradjon idő az ismétlésre (az ismétlés nálam a teljes anyag egyszeri átolvasását jelenti). Mondjuk mindig sikerül elcsúsznom a beosztással, de az most mindegy:DD
Maga a tanulás része úgy megy, hogy elolvasok egy részt, értelmezem, majd visszamondom. Nyilván nem szó szerint, csak a lényeget. Ha a főbb pontokat vissza tudom mondani, haladok tovább. Ha nem, akkor újraolvasás, megint felmondás.
És akkor emellé számtalan egyéb módszert be szoktam iktatni (mikor mit):
- Tanulókártyák: Ez pl. normálértékek tanulásánál jön jól. Egy kis kartonlap egyik felére az normálérték, a másik felére meg hogy minek a normálértéke. Ezt aztán lehet bárhova cipelni (mondjuk utazáshoz ideális).
- Kis post it-ek ragasztgatása a könyvbe: Mondjuk egy-egy nagyobb fejezet alrészeit írom ki, vagy egy-egy témához pár fontos dolgot jegyzek fel.
- Fehértábla (fehér tábla, amire filccel lehet írni és szárazon letörölni. A/3-as méretben kb. 1500 Ft..): Csodálatos dolog, komolyan:D Képletek tanulásához tökéletes, mert azokat csak úgy lehet megtanulni, ha az ember gyakorolja. De szoktam azt is, hogy egy-egy bonyolultabb részből, ami sok-sok alrészből áll, csinálok egy ágrajzot, hogy tudjam követni.
- Jegyzetkészítés: Megrögzött jegyzetkészítő vagyok. Ha lenne időm (de sajnos nincs:D), mindent kidolgoznék. Sosem tudtam más jegyzetéből tanulni, csak a sajátomból, vagy könyvből.
- Ábrák rajzolása: Bizonyos dolgokat sokkal könnyebb megtanulni, ha az ember csinál hozzá egy kis ábrát, rajzocskát.
Az is fontos egyébként, hogy az ember megtalálja a tanuláshoz legalkalmasabb környezetet. Pl. rengeteg évfolyamtáram tanul a könyvtárban, mert hogy ott nem zavarja őket senki, de én képtelen vagyok rá. 3 perc és elalszom, akkor is, ha amúgy nem voltam fáradt.
Szinte kizárólag hangosan tudok tanulni, így nekem az a legjobb, ha egyedül lehetek otthon.
De olyan is van, aki mondjuk csak zene mellett tud tanulni, vagy épp más emberrel együtt.
Ki kell tapasztalni:)
Na meg a napszak is fontos. Vki éjszaka tud jól tanulni, vki kora reggel, ez is változó.
Nekem délelőtt és kora délután megy legjobban, este 6 után képtelen vagyok rendesen tanulni, utána max. csak olvasgatom az anyagot.
Fontos, hogy normálisan kipihend magad. Semmi értelme nincs az éjszakába nyúló tanulásoknak, ha utána kora reggel felkelsz, és kezded elölről, akkor csak egyre rosszabbul fog menni.
Inkább kelj fel emberi időben, reggelizz meg, aztán állj neki, este pedig időben feküdj le.
Közben kell a kikapcsolódás is, mondjuk a kajaszünetekben egy kis net, este 8 után meg pár óra a barátokkal.
Ha éjfélig ágyba kerülsz, reggel 8-ig még mindig ki tudod magad rendesen pihenni, és be se golyózol.
Egyébként ha eddig végig tanultál, akkor ez már csak a vizsga előtti pánik. Az emberek legnagyobb része azt érzi vizsga előtt, hogy semmire sem emlékszik, de aztán amikor kell, előjön.
Köszönöm szépen!:)
Ez a táblás dolog nagyon megtetszett! Lehet benevezek egyre:)
remélem nálam is az a pánik van. De ez az idegrendszer kikészít:( Hogy milyen rohadt bonyolult az ember!:D
Hát igen, az idegrendszer nem egyszerű. Orvosira járok, szóval volt szerencsém hozzá.
És még ebben a vizsgaidőszakban is lesz neurológia. Szuper...:D
A neuróhoz főleg sokat segít, ha rajzolsz.
Nem lesznek művészi rajzok, de alkotok majd:D
én OLKDA-s vagyok:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!