Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek közül a...

Szerintetek ezek közül a szakok/faktok közül melyiket kellene választanom, ti mit ajánlotok, végeztetek?

Figyelt kérdés

A humán tárgyakat javarészt sztornóztam. A töri lehetséges még, mert szeretem, és van hozzá agyam is, csak nem tudom, hova mehetnék vele..

A földrajz, biológia a kettő másik kedvencem még. Infóból is elég jó vagyok, de annyira túlzottan nem vagyok érte oda, viszont nem vetem meg. Ott van még a kémia, és a fizika is, bár a kémia nem az erősségem, a fizika viszont igen, habár sajnos pont olyan tanárt fogtam ki, aki kezdi velem megutáltatni ezt a tárgyat..

Év végén lesz fakt választás, és fogalmam sincs, miket válasszak, földrajz-infót, vagy biológia-kémia, vagy földrajz-törit stb...

Ráadásul több szak is érdekel a SOTE-n az általános orvosi, a BCE-n az élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnök, élelmiszermérnöki kar, a BME-n a közlekedésmérnöki, logisztikai mérnöki, egészségügyi mérnöki, biomérnöki, környezetmérnöki szakok.



2013. dec. 11. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítólag az élelmiszermérnöki se főnyeremény, a környezetmérnökit vesd el, a többi jó szerintem.
2013. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A környezetmérnökit én sem ajánlanám...

A matekkal hogy állsz, azt nem írtad. Mert pl. közlekedésmérnökire nem ártana a matek fakt mondjuk fizikával párosítva. Általános orvosira szerintem a biosz-kémia a legjobb választás, igaz lehet menni biosz-fizikával is, de az előbbi hasznosabb.

Jó, hogy már ilyen konkrét elképzeléseid vannak, szerintem év végéig még tanulmányozd a szakokat és válassz, mivel foglalkoznál legszívesebben.

u.i.: a földrajz-töri szerintem nem kifejezetten nyerő párosítás, bár ki tudja.. :)

2013. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Második, a földrajz-töri tanárinak jó!

Úgyhogy Kérdező, ha a tanári pályát nem veted el, akkor szerintem akár ez jó fakt, későbbiekben szakpár párosítás.

2013. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon elszomorít, hogy mindenhol csak azt hallom/olvasom, hogy a földrajz sehova sem jó, halott tárgy stb., pedig én iszonyatosan szeretem.. :( Főleg a természetföldrajzos 'részlegét', kőolajkutatótól kezdve bármi lennék, ami földrajzzal kapcsolatos. A tanári szakot elvetettem, semmi pénzért sem mennék tanárnak. A matekkal jól állok, 5-ös vagyok belőle is, régebben a kedvenc tárgyam volt, most már valamiért lecsúszott a kedvenceim közül, és nem nagyon vonz a matek fakt, matematikus meg semmi pénzért se lennék.. :)
2013. dec. 11. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnökség, biomérnökség leginkább, nem? :)
2013. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit tanultok ti infóból, de a középiskolák 99%-ban kb. semmit nem tanítanak belőle, ami értelmes. Merem állítani matek tárgynak több átfedése van. Talán még a fizikának is. (Persze ha szerencsés vagy és tanultatok programozni és az nem tetszett, akkor az más kérdés).


Tehát ha programozást nem vetted meg, akkor egy biomérnök nagyon jó lehetőségeket takar. Ehhez leginkább biosz-matek dukálna szerintem.


De hát csak te tudod eldönteni, hogy mi érdekel.

2013. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!