Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek már iskolai...

Miért nincsenek már iskolai gyakorló kertek?

Figyelt kérdés

Ugye nekünk volt suliba és nem értem hogy ahol lenne rá lehetöség ott miért nem csinálnak egyrészt jó lenne ha a diákok értelmes dolgokat csinálnának másrészt az ott termet zöldség gyümölcs olcsóbá és jobbá tenné a menza kosztot nem beszélve aról hogy

egéségesebb is lenne a kertet meg akkár a helyi önkormányzat is adhatná.szerintem sokvárosi gyereknek jót tenne és mondjuk Budapest belvárosát kivéve mindenhol megoldható lenne de talán még ott is csak mondjuk kicsit meszebb az iskolátol.



2013. dec. 5. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak ennél fontosabb dolgok, amiket el kell sajátítani, példának okért a magyar nyelvtant. Ajánlom neked is!
2013. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ó bocsánat hogy nem vettem észre hogy ez egy fogalmazási és helyesíràsi verseny oldal,tisztában vagyok azzal hogy vannak fontosabb dolgok is de mondjuk nem árt ehhez sem érteni vagy te más véleményen vagy mert ha igen fejtsd ki hogy miért értelmetlen megtanulni mondjuk a növénytermesztés alapjait
2013. dec. 5. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor kifejtem.

1.

Tudod te, hogy néz ki a diákok órarendje? Általános iskolásoké, gimnazistáké egyaránt. A 14 éves húgom később ér haza a gimnáziumból, mint én az egyetemről, pedig ugyanakkor indulunk el reggel, és csak a kötelező órarendi óráira jár. Így is túl vannak terhelve a mai gyerekek, sehogy sem lehetne beletuszkolni a tantervbe. És hidd el, nem a levegőbe beszélek.


2.

Azért annyira nem modern még ez a világ - főleg nem ez az ország, hogy tudatosan lehessen ilyesmire nevelni. Kíváncsi lennék, az emberek hány százaléka termeszt zöldséget, gyümölcsöt a kertjében.


3.

A diákok eleve értelmes dolgokat csinálnak. Mint például már fentebb is említettem, megtanulják a nyelvtant, tudnak helyesen írni, fogalmazni, központozni. Ezen kívül azért bármennyire is soknak tűnnek a tölteléktárgyak, a legtöbbnek van haszna. Szerintem jobban az alapműveltségbe való a történelem vagy a kémia, mint az, hogyan kell paradicsomot termeszteni.


4.

A helyi önkormányzatoknak a legtöbb helyen arra sincs pénze, amire létszükség volna, nem hogy még kerteket tartson fenn iskolákban.


5.

Azért az elgondolkodtató, mennyire számítana gyerekmunkának az ilyesmi.

2013. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi sulinkban van.. :)

De nem sok haszna, csak megcsináljuk a gondnokok helyett...:D Igaz, néha kapunk szőlőt is, vagy diót, vagy épp ami van, de egyébként szerintem kapálni,gereblyézni, sepregetni meglehet tanulni ez nélkül is, és aki kertész akar lenni az majd megy egy olyan suliba.:D

Ha észrevetted, ma már a legtöbben így is boltban veszik a gyümölcsöket, zöldségeket, mert nem mindenkinek van ilyenre ideje.

2013. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az érvelésed jó bár a legtöbb önkormányzatnak amúgy is vannak kertjei.Amúgy ha ezelöt 8-10 éve meg lehetett oldani akkor ma is .Másodiknak örülök hogy még van ilyen becsüljétek meg am ideje mindenkinek arra van amire akarja én is dolgozom meg tanulok és van kertem és emelett még van idöm
2013. dec. 5. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Aha, csak közben nem vagy intelligens.
2013. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ezt majd pont te fogod megitélni akinek fogalma sincs róla ki vagyok kaptam már negativ visszsjelzéseket a környezetemböl mint mindenki de még senki nem mondta hogy nem vagyok inteligens inkább azon gondolkodj el hogy ez a hozzászólásod menyirre volt inteligens. Kössz
2013. dec. 5. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!