Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőfokú OKJ vizsgával lehet...

Felsőfokú OKJ vizsgával lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Ha megszereztem a felsőfokú OKJ vizsgámat, ezt a tudást visszaadhatom, tehát taníthatnék vele?

Például egy egészségügyi szakon Ápolás és gondozástanból modulvizsgát kell tenni, emellett még jópár tantárgyból, de pl ezt nem taníthatnám?


2013. dec. 4. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet vele.
2013. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Milyen terület?

Nem hinném/ Ahhoz még valamilyen pedagógiát és szakmódszertant is kéne tanulnod

2013. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Hol tanítanád?

Szakközépben? Felsőoktatásban csak azok szoktak tanítani, akik már doktorok (valamilyen tudományos fokozatuk van)

2013. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

gyógy,- és sportmasszőr leszek, de ez nem merül ki annyiban, hogy masszőrködés, elég komoly egészségügyi alapot kapunk, több nagy modulvizsgám lesz, pl az ápolás és gondozástan az egyik, a másik pl. az egészségügyi alapismeretek, amiket ugyan alapismereteknek neveznek, de annyi mindent kell tudni , hogy néha azt gondolom egészségmérnök leszek :)


Szóval pl. az ápolástanba szerelmes vagyok, és nagyon jó is belőle.. Ha én szakember leszek, tehát igazoltan a birtokomban van ez a tudás, akkor miért ne adhatnám vissza?


Nem találtam sehol információt ezzel kapcsolatban

2013. dec. 4. 21:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és pl. az iskolámban tanítanám az első éves tanulóknak ( ez a tantárgy fél éves) - ez egy OKJ-s iskola
2013. dec. 4. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű diplomával is csak óraadó lehetnél bizonyos iskolákban, nem tanár. OKJ-nél tudtommal még ilyen sincs. Állami képzésekben nem divat az, hogy ha teljesítesz egy modult, akkor azt már automatikusan taníthatod is. Ennyi erővel mondhatnám, hogy leérettségiztem, megyek középiskolás tanárnak.
2013. dec. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó hozzászóló, én csak feltettem egy egyszerű kérdést amire máshol nem találtam választ, nem kell leharapni a fejemet! :)
2013. dec. 6. 00:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!