Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a geológus...

Mennyire nehéz a geológus képzés? Milyen tantárgyak vannak? Melyik a fontosabb kémi vagy fizika?

Figyelt kérdés
SZTE-n milyen? A földrajzot szeretem, jelenleg fizikát tanulok tagozaton.

2013. nov. 26. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt Szegeden van az országban a legerősebb geológus képzés magyarországon ebben biztos vagyok. Nincs megajánlott jegy, első féléves vizsgákon is elég sok szóbeli van, és a legnagyobb nevek tanítanak itt. Ha esetleg rákeresel a neten:

Pál-Molnár Elemér (elég sok tárgyat tanít)

M. Tóth Tivadar

Barta Károly

Makra László (Benne van a neve ázsia felfedezői között!!)

Pápay László (az ő könyvéből tanultam ásványtan vizsgára)


Van a tagozaton Matek és Fizika illetve kémia és biosz is, de az utóbbi 2 nem nehéz annyira csak olyat tanultok ami a képzéshez kapcsolódik és feltétlenül szükséges.

További tárgyak: Petrotektonika, Földtan, Geokémia, Lemeztektonika....

[link]

ez a tanszékcsoport honlapja.

Nagyon jól felszerelt ez az egész dolog itt szegeden.

Bár a többi TTIK-s szak hallgatói azt mondják hogy a földtudomány a 2 legkönnyebb szak én azért beültetném őket egy kőzetmikroszkópia gyakorlatra.... Elég nehéz de teljesíthető. Írj bátran ha érdekel még valami

2014. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!