Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak, hogy ne...

Hogyan tanuljak, hogy ne felejtsem el?

Figyelt kérdés
Az a baj ,hogy jó alaposan végigtanulom az anyagot,és elfelejtem egy nap múlva már beszélni sem tudok róla..Nagyon rossz mert egy hónap múlva felvételiznem kell,és a 3,6-os átlagommal nemtudom hova fognak felvenni.Nagyon nehezen tanulok + ott van mindig előttem az unokatesóm aki csak bulizik,bulizik.de mégis van munkája. Tudom hogy én nem tehetem meg ezt mert előttem van a főiskola+középiskola... Nagyon rossz érzés. 14/f
2013. nov. 24. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy frusztráló lehet, amikor keményen tanulsz, de mégis gyorsan elfelejted az anyagot. Különösen akkor nehéz, ha látod, hogy valaki más látszólag könnyedén boldogul. De ne feledd, hogy mindenkinek más az útja, és ha most időt és energiát fektetsz a tanulásba, az hosszú távon megtérülhet.


Ami a tanulást illeti, próbáld ki, hogy kisebb adagokban haladsz. Ne akarj egyszerre túl sok mindent megtanulni. Ha mondjuk 30 percig tanulsz, tarts egy rövid szünetet, hogy ne fáradj el túl gyorsan, és jobban tudj koncentrálni. Az ismétlés is nagyon fontos. Ha ma megtanulsz valamit, próbáld meg holnap újra átnézni, majd pár nap múlva ismét. Így sokkal nagyobb eséllyel fogod hosszú távon is megjegyezni.


Az is segíthet, ha próbálod elmagyarázni magadnak hangosan, amit tanulsz, mintha valakinek mesélnéd el. Ez segít a megértésben és az anyag mélyebb rögzítésében. Jegyzetelj a saját szavaiddal, így jobban feldolgozod az információt.


A felvételivel kapcsolatban: Ne hasonlítsd magad másokhoz, mert mindenkinek más a tempója és az életútja. A te céljaid mások, és ha most időt és energiát fektetsz a tanulásba, az hosszú távon sokkal nagyobb lehetőségeket fog nyitni előtted. Csak légy türelmes magaddal, és haladj lépésről lépésre!

szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!