Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudom a fejemben helyre...

Esztan kérdése:

Hogy tudom a fejemben helyre rakni a matematikát?

Figyelt kérdés
Mikor benne vagyok, értem csak ha elém raknak egy feladatot fingom nincs mit kezdjek vele, mert nem tudom mire j9v9k rá, mit érek el azzal ha megoldottam. Pedig kéne most egy 90%-os érettségi.
2013. nov. 20. 13:23
 1/1 Kromosome ***** válasza:

A matematika a logika alapvető tudománya. Nem azért tanulunk matekot (főleg általános- és középiskolában), mert majd az utcasarkon szükségünk lesz a nevezetes szorzatokra, hanem azért, hogy fejlesszük a gondolkodási és problémamegoldási képességeinket.


Ebből kiindulva ha már érted a lényegét, az egy jó alap. Középsuliban az bőven elegendő, ha szerzel feladatmegoldási rutint, ezt pedig rengeteg gyakorlással lehet elérni. Emészd meg az elméleti részét, kezdj el feladatokat megoldani, először könnyebbeket, aztán nehezebbeket. Ha elakadsz, ne kérj meg rögtön mást, hogy oldja meg helyetted, nézz utána, gondolkozz, néha az ember pont akkor jön rá a megoldásra, ha mással foglalkozik, és hasonlók.

2013. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!