Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell tanulni a matematikát?

Miért kell tanulni a matematikát?

Figyelt kérdés

az alapvető matekot (összeadás kivonás stb.) még megértem. de főleg az olyanoknak minek,akiknek a szakiránya teljesen szükségteleníti ezt az ágazatot?

miért kell a fiamnak végigszenvedni matek tanulással a fiatalkorát,ha egyszer a későbbiekben hasznát nem fogja látni. mindeközben én kidolgozom a lelkem,hogy neki tudjam fizetni a magántanárt (mert ugye annyi a követelmény,hogy önállóan nem tudja megoldani, pluszba már szociális problémái akadtak,mert a tanulás végett nem jár el sehova, nem is lenne ideje. nem beszélve arról,hogy teljesen beszűkült az érdeklődési köre. nem olvas,nincs hobbija, nincsen olyan tevékenység amit lelkesen végezne, ráadásul én úgy látom,hogy mindez még szomorúvá is teszi.

visszagondolva a saját fiatalkoromra, épp az ellenkezője voltam. oké,változnak az évek stb. bele nézve a házi feladatába, nekem fele ennyit nem kellett tanulnom anno. a világ mégis működik. akkor meg miért?


2013. szept. 22. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen szűk látókörrel rendelkezel, ha fogalmad sincs arról, hogy miért is kell a matek.


1. Fejleszti a logikát. Bármilyen hihetetlen, a matekkal a problémamegoldó-képességet fejlesztik.

2. A középiskolában MINDENKINEK meg kell adni az alapokat a továbbtanuláshoz. Annak is, aki jogász lesz, és annak is, aki mérnök. Nem lehet elvárni, hogy majd egyetemen tanítsanak meg mindent.


Mellékesen megjegyzem, hogy szerintem a mateknak nem sok köze van ahhoz, hogy beszűkül az érdeklődési köre a gyereknek, és nem érdekli semmi.

2013. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

középiskolás. van 1 héten kétszer is,hogy 10 órája van. (már ezt egy kicsit túlzásnak tartom). magamból kiindulva, nekem az 5 óra is sok lenne. az agyam nem is tudna ennyi információt egy nap begyűjteni. szóval délután 5-re haza érkezik és kis pihenő után ülhet le tanulni. nagyjából ennyiből áll egy napja. nem tudom,bár gondolom,hogy más közép iskolák is ennyire szigorúan veszi a követelményt. nade, milyen követelményt?!

én megértem a logikafejlesztős dolgot és,hogy még a mindennapi életben is szükség van a matekra.

2013. szept. 22. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:

10 órája van. Oké. De akkor miért épp a matekból kellene kevesebb? Miért nem a magyarból vagy a töriből?

A leterheltségnek nem sok köze a matekhoz.

2013. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy minek járjunk iskolába? Elvégre egyik tantárgyra se lesz a későbbiekben szükség.


Erre pedig az a válasz, hogy azért, mert emberek vagyunk, és az különböztet meg minket az állatoktól, hogy tudunk gondolkodni. Ha tudunk gondolkodni, akkor nem ártana ezt a képességet fejleszteni (bár a nagy többségnek már a használatával gondok vannak...).

2013. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Légy szíves, tedd fel ugyanezt a kérdést az összes többi tantárggyal is egyenként. Mire a többire válaszolni tudsz magadnak, erre is fogsz tudni válaszolni.


Ha a fiadnak problémái vannak, arról nem a matematika tehet.

2013. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%

Állítólag fejleszti az agyat, de sok olyan ismerősöm van, h nem foglalkozott vele aztán mégis elég pengék.

Én se tanultam, mert hát igen, az alapnak van értelme, de a középsulis tananyag eléggé fölösleges egy olyan embernek, aki nem matekkal akár tovább menni.

Szal 2-3 volt az átlagom, de simán felvettek, mert a magyar, törim 5 volt.

Egyébként külföldön ezt már felismerték, h fölösleges, itt még nem.

2013. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
2-es voltam világéletemben matekból, ahhoz képest elég jó a problémamegoldó képességem. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Ezt is lehessen mondani, ha ki lehet jelenteni, hogy nincs humán meg reál beállítottság.
2013. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Középiskolában azért vannak a kötelező tantárgyak, mert nem tudni, kinek mi lesz az érdeklődési köre és egyénre szabott tanmenetet nem lehet minden diáknak adni. Lehet, hogy te feleslegesnek tartod a matekot, de más meg lehet, hogy teljesen oda van érte. Nyilván van olyan tantárgy is, amely a fiadnak megy nagyon jól és mást nem érdekli egyáltalán, most akkor tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy arra szükség van-e? Ha igen, akkor máris bejött az én gondoloatom, hogy egyénre szabott tanmenetet szeretnél leginkább a fiadnak, ami nem kivitelezhető; ha meg nem, akkor meg eleve suliba járnia is felesleges...


A másik meg oké, hogy a fiad későn ér haza, de diákkorban mégiscsak több szabadideje van az embernek, a dolgozó embernek nem adnak ki 2,5 hónapos szünetet egy évben, és nem adnak minden 45 perc után 5-10 perc szünetet, hogy a lyukas órákról ne is beszéljünk...


A beszűkült érdeklődési körről nem a matematika tehet, ha pedig szomorúvá teszi, hogy magántanárhoz, külön órákra kell járni, akkor meg mindkettőtöknek az lenne a jobb, ha nem fizetitek többet a magántanárnak, mert a fiad nem lesz szomorú, neked meg nem kell fizetned.

2013. szept. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!