Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok felmentést matekból?

Kaphatok felmentést matekból?

Figyelt kérdés
11-ikes vagyok , nagyon szenvedek a matekkal minden az eddigi években éppen hogy csak átmentem 1-2 osztályban általánosban még ment a matek viszonylag onnantól viszont semmit sem értek belőle sikerült eljutnom 11.-ik osztályig de mindig csak azért mert átrugdostak , az ahogy bekerültem középiskolába eljött a poklok pokla , egyáltalán nem tudom értelmezni az anyagot olyan mintha nem is magyarul mondanák, próbáltam sokszor megkérdezni hogy mi-miért van vagy ennek vagy annak mi az oka vagy mért úgy van,de a magyarázatból sem tudtam megérteni semmit , ez a dolog olyan szinten elfajult hogy már rettegek bejárni iskolába , folyamatosan stresszben vagyok nem tudok megnyugodni még itthon sem , órán nagyon sokszor előfordul hogy képtelen vagyok alapvető számolásokat elvégezni (pl 16+7 vagy) nagyon sokszor a számológép az egyetlen mentsváram, úgy érzem hogy valami gond van velem matekból szeretnék felmentést kapni,szerintetek van esély erre ? Mi a módja ,hogyan van erre lehetőség? (a többi tantárggyal nincs gondom)
2013. okt. 9. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagy egyedül. Nagyon sokan vannak így vele...

Nincs felmentés matekból.

Sok gyakorlás, kezd újra az alapoktól. Magántanár.

Hajrá

2013. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Keress egy különtanárt,és gyakorolj sokat

Vagy menj el a nevelési tanácsadóba,hogy viszgáljanak meg, nem vagy e diszkalkuliás. Felmentést ezzel sem kaphatsz, de könnyített matekot igen

2013. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felmentést csak diszkalkulia esetén kaphatsz, amit a területileg illetékes nevelési tanácsadóban állapítanak meg. Egyébként marad a tanulás.
2013. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Volt matektanárom de csak pénzkidobás volt , nem értettem meg a másodfokú egyenletet ugyanúgy, érdekes mivel trigonometriából jó voltam az mentett meg 10. év végén


Megnéztem a Diszkalkulia tüneteit és meglepően elég sok jellemző rám Laikus ként néztem és nem eröltettem magamra tüneteket


Számlással gyakran vannak gondjaim

számok összehasonlításával , nincs olyan nagy gondom úgy érzem (ha nem tört alakban van)

Újaimon nem számolok de viszont 5-ik osztályig a fali órán számoltam

a visszajáró ellenőrzése is gondot okoz nagyon sokáig tart

a kosárban lévő termékek árát meg tudom becsülni nagyjából de teljes pontosan sosem sikrült

menetredeken és táblázatokon nehezen igazodom el tömegközlekedést előre nehezen tudom megtervezni

Logikám szerintem átlagos

a jobb és bal oldalt is nagyon nehezen jegyeztem meg égtájakkal is a mai napig küzdök a kelet és nyugatot úgy tudom megkülönböztetni hogy Magyarországhoz képest Nagy-Britannia nyugatra van ezt mindig le kell játszanom magamban tájékozódás elött, iránytűt a mai napig nem tudom használni rendesen

képleteket is nagyon nehezen jegyzem meg fizikából és matekból is

kártyázni sem tudok az sem megy

És nehezen jegyzek meg számsorokat


Eddig nem tudtam hogy ezek a tünetek jellemzőek a Diszkalkuliára ,de most hogy ezeket láttam magamra ismertem

2013. okt. 9. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!