Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most kezdtem az orvosit, de...

Most kezdtem az orvosit, de túl sok?

Figyelt kérdés

szóval, három hete járok oda, és tök értelmetlennek tűnik, mert nagyon száraz a tananyag, és beteget ugye még jó ideig nem fogunk látni, csak könyveket...

Emberekkel szeretnék foglalkozni, de most csak azzal az oldalával fogok még találkozni pár évig az orvostudománnyal, amivel nem akarok foglalkozni, és abban sem vagyok biztos, hogy ha ezt megtanultam, és csinálhatnám azt amit most szeretnék, akkor még mindig akarom-e.

persze tudom, hogy fontos ez a része is, de most nagyon elment az életkedvem, mert nehéz, nem értem, és nincs semmi szórakoztatóra időm.


2013. szept. 25. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
De ha ennyire "nem érdekel", akkor hogyhogy orvos szerettél volna lenni
2013. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezet foghatunk, nekem ez a 4. hetem orvosin. Én nem így állok hozzá, sőt. Persze én is látom, hogy konkrétan totál értelmetlen dolgokat tanulunk, főleg itt a PTE-n ugye van ez a molekuláris sejtbiológia, aminek egy része (harmada) talán hasznos is a jövendő tanulmányaink végett, de a maradék úgy hülyeség, ahogy van. És mégis számon kérik, sőt 6 kredites tárgy, szigorlattal a végén. Rühellem. De ettől függetlenül úgy állok hozzá, hogy most egy egy éves tárgy, utána nem kell ezzel foglalkoznom, amúgy is vhol el kell kezdeni leadni a tananyagot, illetőleg ezek az alapozó évek inkább arra jók, hogy megtanulj tanulni, hogy értsd és lásd is, ne csak s$ggeld. Így kell hozzáállni. Nem engedhetnek mindjárt beteghez úgy, hogy azt sem tudom hogyan érj hozzá, hogyan szólítsd meg, hogyan kérdezd ki.
2013. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a száraz részét nem tanulod meg, akkor nem fogod érteni az "érdekesebb" dolgokat sem és akkor tényleg utálni fogod az egészet. Túl kell rajta esni, ennyi. Nem írtad hova jársz, de egyébként némelyik egyetemen még ez a "száraz" tanulnivalókkal teli félév a legkönnyebb, később minden még több és még nehezebb lesz.

"nincs semmi szórakoztatóra időm" - Ehhez csak ennyit tudnék hozzáfűzni: "Az orvosi hat év lemondás."

2013. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek tökéletesen igaza van. És ne haragudj, de mi a francot vártál??? Hihetetlennek tartom amikor valaki úgy jelentkezik egyetemre, hogy még nagy vonalakban sincs fogalma arról, hogy hogyan épül fel a képzés. Az orvosi első két/három éve totál elméleti, ezt elfogadod, vagy otthagyod. Tökéletesen fölösleges azon problémázni, hogy ennek meg annak mi értelme van. Ahhoz, hogy később praktizáló orvos legyél, valahogy től kell élned ezeket is.

Az anatómia még ha sokszor magolósnak is tűnik, elengedhetetlen alapja egy JÓ orvos tudásának.

A biofizikát sokan értelmetlennek tartják, de ha jól megtanulod, akkor élettant később sokkal könnyebben fogod elsajátítani. Az élettani folyamatok összefüggésének megértése pedig - szerintem legalábbis - szintén alappillére egy jó orvos tudásának. Persze szintén tele van olyan apróságokkal, amelyekre később nem lesz szükséged, de meg kell tanulni logikusan gondolkozni, arról már nem is beszélve, hogy a 21. századi gyógyításban egyre nagyobb hangsúlyt kap a molekuláris medicina.

A biokémia szintén elengedhetetlen az élettan, majd később a mikrobiológia megértéséhez.

Egyébként aki meg kutatóorvos akar lenni, az meg azért reklamálhatnak, hogy mi a francért kell neki végigcsinálni a klinikumi időszakot. Hát azért, amiért neked meg kell tanulni ezt a sok elméletet.

De hogy valami biztatót is mondjak: a belerázódás mindenkinek nehéz. Új rendszer, túl sok anyag, sok kudarc, kevés szabadidő. Az első félév ezért nehéz, ezért nem is kell egyből a csodát várni. A második félév már sokkal jobb lesz (remélhetőleg), addigra megtanulsz tanulni, és az idődet is jobban be fogod tudni osztani.

Ha pedig úgy döntesz, hogy ez nem az, amit akarsz, akkor még az első évben válts, hogy ne kelljen visszafizetned az államnak a képzés költségét.


Egy másodéves medika

2013. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lesz ez még sokkal jobb is :) Most túl kell élni még a mol bioszt, biofizikát meg az orvosi kémiát, bármilyen unalmasak is. Később bejön majd az anatómia meg az élettan, annak majd már több értelmét fogod látni remélhetőleg :) Melyik egyetemre jársz amúgy?

Második: PTE-n a mol biosz az egyik legunalmasabb tárgy volt szerintem, pedig állítólag maga az isten oktatja :P

2013. szept. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!