Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg ennyi mindent?

Hogy tanuljak meg ennyi mindent?

Figyelt kérdés

Jövőhéten énekből,bioszból,fizikából,matekból,németből és gazdasági ismeretekből írunk dogát.Az énekkel,a biosszal és a némettel nincs gond,azt könnyen megjegyzem.Még a gazdaságit is meg tudom tanulni és a matekot is.

DE hogy tanuljam meg a fizikát?Az előző leckénél is szinte minden órára tanultam valamennyit,illetve a témazáró előtti hétvégén már elkezdtem tanulni és még előtte való nap is 2órát tanultam.De nem sok mindent jegyeztem meg...10ponttal éppen hogy kettes lett:(

Szeretném ha a mostani témazáró 3-es,vagy a legjobb lenne ha 4-es lenne.

Nem szeretem a fizikát,nem érdekel,de azzal nincs baj leülök olvasom hangosan,hogy ne kalandozzak el mégsem jegyzem meg.

Ti hogy tanultok fizikát,ami hatásos is?

Elsősorban középiskolások válaszát várom,mert én is középsulis vagyok.Köszönöm a válaszokat!

14/L


2009. nov. 6. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Tán nem kéne a gép előtt ülnöd, hanem inkább tanulni kéne.
2009. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
65%
Meg kellene szeretned a fizikát valahogy, pl. jó lenne ha kíváncsi lennél a felvetett problémákra, enélkül nem igazán megy.
2009. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első:nem kioktatást kértem.Egyébként délután megcsináltam a német és a magyar házit,a németet elkezdtem tanulni és a törit is átnéztem.Így hétvégén kevesebbet kell.

második:köszi a választ,megpróbálom megszeretni a fizikát(:

jöhetnek még ötletek.

2009. nov. 6. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
írj puskát, ülj be egy olyan mellé aki vágja az egészet, vagy próbáld kicsit gyakorlatiasabbá tenni a fogalmakat. Pl egy szabályhoz nézel egy példát, így könnyebben meg tudod majd fogalmazni/ eszedbe fog jutni. Mellesleg én is utáltam a fizikát + kémiát :D
2009. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ének - ne tanulj

bioszból,fizikából: puska

német, gazdalap, matek: tanulj.

Legalábbis én így csinálnám. :) Úgy látom te is közgáz szakközepes vagy, az első három nem számít annyira, viszont német, közgáz, meg matek lesz minden évben, valószínű érettségizni is fogsz ezekből :)

2009. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Lehet,hogy ciki,de nem merek puskázni:$ általánosba fizikán puskáztam úgy voltam 4-es és nem érte meg,mert sz.rt se tudok,pedig arra kéne most alapozni:(

Énekre csinálok puskát,hogy ha kell akkor legyen,de a fizika tanár állandóan járkál és az első témazárónál többen is lebuktak...Inkább tanulom órákig,de nem kell az,hogy a puskázás miatt 1-est kapjak.

2009. nov. 6. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
fizikát olvasd át egyszer az egészet. aztán leckénként kezd el tanulni úgy, hogy először a fogalmakat, képleteket, aztán a kísérleteket, ha ez megvan, gyakorolj feladatokat. csak be kell magolni a legnagyobb részét. mi volt az, amit elrontottál a dolgozatban? a tanár saját maga találja ki a feladatokat, vagy könyvből? ha könyv, akkor be kell szerezni és végig kell menni az adott témán dolgozat előtt. kifejtős feladatokat ad vagy tesztet?
2009. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!

Úgy csinálja,hogy bejön órára kiosztja a lapot(A4) és elkezdi diktálni a feladatokat.Ez már alapból elvesz 10-15percet,mert "A","B" csoport van.Sajnos a tanár maga állítja össze a dolgozat,de azt mondja,hogy a feladatok szövegei ugyanazok lesznek,mint órán csináltunk,csak más számokkal.De a feladatokkal múlt kor sem volt baj,azt tudtam azért lett 2-es.Csak az a sok szabály...:(

2009. nov. 8. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!