Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben tanulni?

Figyelt kérdés
Tavaly és tavaly előtt (általános iskolába) nem igazán tanultam. De most 9.be járok, és javítani szeretnék mert mindenképpen elszeretnék jutni fősulira vagy egyetemre(amitől félek is hogy nem fog sikerülni) De most egy elég nehéz iskolába járok és bárhogy próbálok magolni nem igazán tudom megjegyezni amit olvasok pedig már sokat szokta tanulni de nagyon nehezen. Azt szeretném megkérdezni hogy hogy lehet a legkönnyebben tanulni és megjegyezni az anyagot?:) Előre köszönöm a válaszokat

2013. szept. 20. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne magolj! Értsd meg! Úgy képzeld el, mint egy hírt a TV-ben, vagy ugyancsak egy hírt az újságban. Vagy egy pletykát az osztálytársaidtól. Ezeket sem magolod, hanem egyből megjegyzed.
2013. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem regen az volt a szokasom, hogy csak dolgozat elott tanultam meg hazikat neha-neha megcsinaltam.


De gimi vegere nagyon bevalt az, hogy mindennap foglalkozom a targyaimmal, rendszeres jegyzetiras, meg atolvasni. Es ne felj kerdezni masokat vagy tanart, ha valahol elakadsz.


Csak azt tudod megtanulni, amit megertesz.

2013. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hát jegyzetelés és magolás és hangos felmondás.

Van egy anyag, amit meg kell tanulnod, akkor csinálsz hozzá egy jegyzetet, ahhoz egy vázlatot. Elolvasod annyiszor a szöveget, hogy már semmi ne legyen új. Akkor megnézed csak a vázlatot, és rájössz, hogy miről nem tudsz még beszélni, mi nem jut eszedbe.

Magolás: verset és meghatározást csak így lehet tanulni, valamint főnév-és igeragozást is. Ha nem tetszik, még csinálhatod, hogy írod (ragozáshoz nagyon jó) vagy egy-egy nehezebb szót leírsz 5-10-szer, hogy megjegyezd. Irni akkor is jó, ha nem szeretsz hangosan magolni vagy más is van a szobában.

A hangos felmondás a vége: elvben el kell tudnod mondani mindent, amit megtanultál. Erre jó, ha van valakivel, akkor egymásnak felmondjátok. Verset kötelező felmondani hangosan.

:) Ennyi jutott eszembe.

A magolástól nem kell félni, fejleszti a memóriát.

2013. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!