Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S. Pedagógiai assziszten...

S. O. S. Pedagógiai asszisztens OKJ-t most szeptembertől valóban csak 2 éves képzés keretében lehet majd megszerezni?

Figyelt kérdés

Itt van egy suli linkje,ahol a táblázat alatt láthatjátok ezt az információt: [link]


Mert nagyon gondolkodom rajta,hogy akkor még most becsatlakoznék,amíg még fél év alatt letudom!


Egyébként pedagógia alapszakra járok (3 éves,jelenleg passzív) főiskolára,de azon gondolkodom (mivel minden álláshirdetésben ezt a ped.asszisztensi OKJ-t kérik),hogy nem fejezném be a fősulit,mert ha úgyis OKJ-val vesznek föl ilyen munkakörre,akkor ~WC papírnak lenne jó a pedes diplomám és kb. a következő félévem tandíjából le is tudnám ezt az OKJ-t és ha a Jóég is úgy akarja fél év múlva már el is tudnék a szakmában helyezkedni.


Mit gondoltok az elképzeléseimről - jól látom ezt a helyzetet? Csak fél évet csináltam meg a fősulin,szóval ennyit "dobnék ki". Nekem ez nagyon nehéz döntés,köszi ha tudtok segíteni.


2013. szept. 16. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A döntésed bocs de egy nagy nagy butaság!

Elhelyezkedsz és kész, mintha ez életed végéig szólna!! Utána is van valami..pl. karrier és fizetés. EGY okj képzéssel mindig középfokú beosztott maradsz, a legkisebb fizetéssel ami az adott munkahelyen a kollégák között van, max a megszerzett munkaviszonyod emeli majd a béred.

Most lehet (sőt biztos utánanéztél), és keresnek néhány ped. asszisztens ilyen okj papírral, sőt az is lehet hogy ha a diplomát megszerzed akkor is kezdetnek csak ped.asszisztensnek fogsz tudni elhelyezkedni. De a kezdet nem tart örökké...

Nézd meg a pedagógus bértáblát, és a kiegészítéseket, amik kezdetben biztos nem elérhetőek, egy ofő pótlék vagy egy vezetői pótlék, de ha nem vagy pedagógus akkor viszont sosem lesz számodra elérhető. ezer okot tudnék írni amiért ekkora butaságot ne tegyél. amit leírtál viccnek is rossz!!!

[link]

2013. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, igen, elgondolkodtató. A bértáblával kapcsolatban igazad van: gondolom ezek a bruttó összegek,azon kívül a fizetési fokozatokban nem vagyok biztos,hogy mit is takar (a lentebbi Index táblázat szerinti 5 évenkénti lépcsőfokokat?).

Bár továbbra is azt gondolom,hogyha ilyen munkakörre OKJ-t kérnek,akkor hiába lenne diplomám,a fizuba úgysem számítana bele,mert ugye mindig az adott állás elvárásaihoz képest fizetnek. Nem? Köszi,hogy segítesz dönteni.

2013. szept. 17. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit belinkeltem alsó táblázatot ne nézd, nem tudom mi alapján számolta az index honlap ezeket az adatokat, de az nem hivatalos csak egy netes hírportál semmi több.

Az első és második táblázat készült a mostani törvény szerint, és igen bruttó béreket tartalmaz, nem nettókat.

A közalkalmazotti ártábla 3 évenként ugrik automatikusan ahogy nő majd a munkaviszonyod.

Igen jól látod ha ped.asszisztensnek vesznek fel, akkor a szerint is kapod a fizetést. De ha az a végzettséged mindig az maradsz, ha meg megvan a diplomád akkor egyszer lesz üresedés és pedagógus leszel. De az is lehet hogy egyből találsz pedagógus állást, sosem lehet tudni.

amit első kérdésedben feltettél, igen mostantól a ped.asszisztens is 2 éves képzés nem egy.

Tessék visszamenni a főiskolára és tanulni, magadnak teszel vele jót hosszú távon. annyi mindent nem tudsz még az életről, munkaviszonyról, munkahelyi helyzetről, munkahelyi ranglétráról.

2013. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem is nagyon akarok tudni (bár tudok). Teljesen más terveim vannak az Életben és nem vagyok már mai csirke,de köszi,hogy próbálsz segíteni és még gondolkodom ezen....

Írok ha tanács kéne,köszönöm!:)

2013. szept. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!