Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket nehezebb elvégezni?...

Melyiket nehezebb elvégezni? Gimi? Szakközép?

Figyelt kérdés
A gimiben az alaptárgyakat részletesebben oktatják, mint a szakközépben? Vagy ott is ua. mennyiségű anyagot kell tanulni + a szakmai tárgyakat?
2013. szept. 7. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyha úgy választasz hogy melyik könnyebb az már régen rossz hozzáállás, akkor ne is járj iskolába hanem végezz el egy szakot az a legegyszerűbb.
2013. szept. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MrPifta ***** válasza:
100%
mindkettő könnyű
2013. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
A középiskola könnyű. Az érettségi tárgyakat mindkettőben ugyanúgy oktatják. Gimiben is választani kell fakultációt, szakközépben pedig a szakmai tárgyakat orientációban tanítják.
2013. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi a különbség, hogy a szakközépben bizonyos általános tárgyakat egy idő után (2. vagy 3. után, attól függ) kiváltanak szaktárgyakkal.


Ha a szaktárgy érdekel (pl. közgazdaságtan, amit én tanultam), akkor nyilván szívesebben tanulod, mint mondjuk a kémiát, így "könnyebb". - Nem ténylegesen könnyebb, tehát nem az elvárás a kevesebb, hanem akkor neked könnyebb, mert téged az érdekel.

Ugyanakkor pl., ha én egészségügyi szakközépbe jártam volna, és ezért még több kémiát/biológiát és fizikát kellett volna tanulnom, akkor az nekem nehezebb lett volna, mint egy gimnázium. De azért, mert én humán beállítottságú vagyok, és nem azért, mert ott hirtelen ötször akkora lett volna az elvárás.


Épp emiatt erre nem tudunk válaszolni, neked kell tudni, mi érdekel téged, merre akarsz indulni.

2013. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!