Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érzi más is úgy, hogy mégse...

Érzi más is úgy, hogy mégse neki való az egyetem?

Figyelt kérdés

Most kezdtem meg az első évet Gazdasági karon és úgy érzem már első hét után, hogy nem annyira érdekel a dolog és szenvedés lenne 3,5 évet itt eltölteni..


Annyi a baj, hogy már befizettem ezt a félévet szóval kidobnám az ablakon ezt a 200 ezer forintot ha ott hagynám félév után.


Van más is hasonló helyzetben? Mit akartok tenni?


2013. szept. 6. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát hogyne érezné más is! De azért gondold át mégegyszer, hogy tuti ott akarod hagyni. Akkor ha már befizetted a félévet, maradj ott! És akkor fél év alatt csak jobban látod már, hogy tényleg nem neked való-e a dolog vagy mégis.
2013. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt a félévet már mindenképpen végig csinálom, azért is mert kifizettem na meg hátha megjön közben a kedvem is hozzá.
2013. szept. 6. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
En voltam. Tavaly nem volt idom mar bioszbol is erettsegizni igy nem tudtam orvosira jekentkezni es elmentem nemzetkozi gazdalkodasra. Szornyu volt, 1, 5 honapig jartam de azt is magamra eroltetve, hatha jobb lesz de nem. Ugyhogy iden leerettsegiztem meg bioszbol es most kezdemaz orvosit.
2013. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elméleti tudást akartam, de közben kiderült, az egyetem túl elméleti.

Kb. bemagoljuk, hogyan kell XY-t felmérni, méréseket készíteni, feldolgozni, milyen technológiákat tudunk alkalmazni. De a harmadát fogjuk csak a kezünkben, azt se elég ideig.

Másrészt túl sok a tölteléktárgy, túl sok az alapozás, legalább annyira leszünk gazdasági szakemberek vagy informatikusok, mint amennyire a szakmánkhoz fogunk érteni.


OKJ: Sok gyakorlat, alig-alig tölteléktárgy.

2013. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen, ez ami nekem se tetszik.

Minden órán csak függvények, kalkulus stb..

Amelyik órán mondhatnánk érdekes dolgokat, ott se teszek csak tömör nyersz anyag az egész..

2013. szept. 6. 14:09
 6/7 A kérdező kommentje:
nyers*
2013. szept. 6. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Körülöttem szinte mindenki idősebb volt a szakomon, plusz nem voltam sosem az a magamért kiállós, nagypofájú, magabiztos lány. A három év alatt két kezemen sem tudom összeszámolni, hányszor fordult meg a fejemben, hogy ez nem nekem való, korai, nem illek én ide. Mégis mindig volt valami, amire azt mondtam, hogy na még ezt vagy azt megcsinálom és visszatérek a témára még egyszer. Most úgy áll a helyzet, hogy megszereztem a diplomám, elvégeztem a szakom halasztás, csúszás, és mindenféle probléma nélkül, a szakom nagy része pedig erre képtelen volt nyelvvizsga, vagy akaraterő hiányában. Sőt, folytatom ugyanott az egészet, mert megszerettem, és hiába van csomó olyan téma az egyetemen, ami engem nem köt le, vagy mit akár meg is vetek, eleve a szakot úgy választottam, hogy bőven van benne élvezet is. Gondold át, hogy a szakkal, vagy az egyetemmel van problémád, utóbbit kár elítélni vagy eldobni azért, mert nem azt tanulod, amit igazán szeretnél és érdekel.
2013. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!