Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves egyetemi hallgatók...

Hümmi kérdése:

Első éves egyetemi hallgatók számára hogyan történik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Sehol sem említették hogyan és mikor van a tárgyfelvétel. Hallottam olyat hogy az elsőévesek a beiratkozás napján veszik fel a tárgyakat a felsőbb éves hallgatók segítségével. Mit tudtok erről?

2013. szept. 2. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy melyik egyetemen vagy most elsős?

Általában az egyetemeken/főiskolákon ETR vagy Neptun rendszer van. Ez egyfajta hallgatói portál, ahol a tárgyakat, vizsgákat tudod felvenni. Saját kódot kapsz a beiratkozás alkalmával, amellyel be tudsz lépni és használni tudod. Feltételezem a beiratkozás napját tudod... vagy minimum az iskola honlapján fenn kellene, hogy legyen. A beiratkozás napján úgyis a Tanulmányi Osztályra (TO-ra) kell bemenni, ott majd bővebb felvilágosítást fognak adni.

Sok sikert!

2013. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán vagyok elsős. Beiratkozás első nap lesz ( szept.9én), kódot már kaptam a besorolási levéllel együtt. Akkor ezek szerint majd ott derül ki minden. Köszi a választ:)
2013. szept. 2. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem nektek a regisztrációs hét szeptember 2-6 között van!!

itt a link:

[link]

Beiratkozás és tárgyfelvétel a regisztrációs héten van.

az hogy központi tanévnyitó csak 8-án van, és hogy 9-én hétfőn kezdődik a suli ahol már órákra kell bemenned, nem azt jelenti hogy a tárgyfelvétel és beiratkozás is akkor van. Lépjél be a Neptuna tedd aktívvá a félévedet...tárgyfelvételi lapot töltsd le, írd alá, töltsd ki, és vedd fel a tárgyakat a mintatanterv szerint, vagy ezt a TO csinálja neked...intézményenként változik.

2013. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom aktívvá tenni magam? Semmit nem vágok:D A levélben az volt hogy minden elsőéves hallgatónak 9én van a beiratkozás. Amikor meg a mintatantervre klikkelek, nem jön ki semmi:D Köszi a linket:)
2013. szept. 2. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Neptunba belépsz

Ügyintézés/beiratkozás/bejelentkezés jobb oldalt a kis keresztre (hol milyen jel van) rákattintasz, feljön egy ablak és bepöttyözöd hogy aktív félév és oké gomb. Innentől vagy beiratkozva.

Utána tárgyfelvétel..ha van mintatanterved akkor

Tárgyak/tárgyfelvétel és az 1. szemeszterre kiírt tárgyakat felveszed..30 kredit kell.

2013. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) De az aktív állapot még nem akar megjelenni:D
2013. szept. 3. 08:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Aktiválni csak beiratkozás után lehet, nem?
2013. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem jon fel az aktív állapot akkor várjál még, akkor nektek direkt nem állították be ezt a Neptunba.

A félév aktiválás és a beiratkozás egy adott félévre egy és ugyanaz.

2013. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az aktivizálódás már sikerült csak a Neptun volt szar:D És már a tárgyak is megvannak nagyjából, de a beiratkozás csak később lesz:D Ahány egyetem, annyi féle út:D
2013. szept. 4. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!