Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már előre félek az egyetemi...

Már előre félek az egyetemi gólyáktól. Hogyan/kikkel ismerkedjek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 20 éves vagyok, már elvégeztem az egyetemen egy 2 éves fsz képzést, most megyek alapképzésre. 2 év alatt sikerült eléggé megismernem az egyetemet, a rendszert, szabályokat, stb., egyszóval mindent. Most, hogy újra gólya leszek beléptem a facebookon a szakom csoportjába és látom, hogy a sok kis 18 éves elsős csupa egyértelmű kérdéseket tesz fel, értetlenkednek. Tudom, hogy én is voltam gólya, sőt bennem is felmerültek ezek a kérdések, de az az érzésem, hogy nem tudok majd beilleszkedni közéjük, merthogy én már odajártam ők meg még csak most ismerkednek az egyetemmel. Ráadásul olyan szakra vettek fel, ahol 460 volt a ponthatár, tehát valószínűleg a 99%-a fizetősön van. Akik ki tudják fizetni, azoknak valószínűleg anyuka,apuka elég gazdag (nyilván vannak olyanok is akik saját pénzből/diákhitelből fizetik,de szerintem ők vannak kevesebben), ezért attól félek hogy nagy részük kis plázar*anc esetleg díszb*zi. Ezt abból gondolom, hogy bejelölt fb-on a múltkor egy drogos, alkoholista külsejű "kakastaréj díszb*zi" hajú srác, kérdeztem tőle, hogy honnan ismerem, mire a válasz "hali egy suliba fogunk járni vmit akartam kérdezni de már mind1". Na most nekem nem baj, ha még helyesen írni se tud,sőt az írásjeleket se ismeri, attól félek, hogy mivel sok ember lesz ott pont ilyen pénzes emberekkel fogok összebarátkozni akik épp, hogy bekerültek és jövőre ki is buknak. Én nem vagyok gazdag, ezért nem tudnék, sőt nem is akarok velük mindennap bulizni járni meg szórni a pénzt, szerintetek hogyan tudnám kiszűri a sok ember közül, hogy kikkel barátkozzak? Minden órán más mellé üljek le (de így meg nem alakul ki szorosabb ismertség senkivel), vagy mit ajánlotok?
2013. aug. 25. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Ne tarts az ilyenektol.

A tobbseg ugyis haza fog menni het vegen

Nem biztos, hogy tudsz nagyon baratkozni

Dehat nem olyan fontos.

Fontos, hogy jol menjen a tanulas

2013. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Bele fogsz razodni

Majd mindenki toled fogja akarni elkerni az orai jegyzetet

2013. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Előnnyel indulsz, használd ki. Az egyetem nem csak a bulizásról szól, ezt te is jól tudod. Én azt mondom, még a kakastaréjossal is érdemes beszélőviszonyba elegyedni, nem kell tartani senkitől. Lehet, hogy gazdagok, de fél-1 évig ott van a tojáshéj a fenekükön, segítséget meg leginkább az olyanoktól kaphatnak, mint te. Szóval nyugodtan ismerkedjél midnenkivel, úgyis kiderül majd, hogy ki az, aki normális és értékeli a társaságod, meg ki az, aki inkább kimegy előadás alatt elszívni egy slukkot a WC-ben. Külső meg íráshelyesség alapján nem ítélhetsz meg senkit, legfeljebb következtethetsz.
2013. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Ne legyél olyan szigorú, senkit sem ismersz, ne ítélkezz. Én is most leszek gólya, rengeteg a nyitott kérdés, és inkább megkérdezem az egyértelműt is egy okosabbtól, aki jártasabb. Biztos, ami biztos. Én is fizetősre megyek, 465 volt a ponthatár, nekem 412 pontom volt. Mamám és édesanyám, aki 2 év munkanélküliség után újra dolgozik próbál nekem segíteni, gyűjtögetni, hogy el tudjam végezni. nemrég voltam állásinterjún, 4 órában dolgoznék, életem állása egy egyetem mellett, nagyon remélem, hogy megkapom. Ne ítélj kérlek elsőre, én sem vagyok plázap*csa... Az idő úgyis elrendezi mindenki sorsát, hogy bírják e vagy sem, mindenkivel legyél viszonylagos jó viszonyban, ki tudja mire lesz jó. :)
2013. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Majd mindenki toled fogja akarni elkerni az orai jegyzetet"-Hát igen, épp ezt szeretném elkerülni. Nem vagyok irigy, szívesen odaadom egyszer-egyszer olyannak, aki tényleg valamiért nem tudott bejönni, de már volt olyanra példa korábban, hogy az illető 10 percre lakott az egyetemtől mégse járt be órákra, mert "minek", inkább tőlem, bejáróstól kérte el a jegyzeteket, persze egy idő után leshette, mert nem adtam, főleg, hogy cserébe semmit se kaptam.


Utolsó válaszoló! Lehet, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam, én is így vagyok vele, mint te, nekem se volt sajnos 460 pontom, én is fizetősre fogok járni, tehát nekem semmi gondom azzal, aki fizetősre jár. Én is magamnak fogom kifizetni a tandíjat diákmunkából, egész nyáron dolgoztam, hogy meglegyen a pénz, sajnos a szüleim nem tudnak támogatni anyagilag, ezért suli mellett is dolgozni szeretnék, igaz eddig is dolgoztam, de eddig államira jártam, úgyhogy könnyebb volt a helyzetem. Te melyik iskolába fogsz járni?

2013. aug. 25. 23:55
 6/6 anonim ***** válasza:

SZTE-ÁJTKra fogok járni. :) Te? :)


Értem a problémádat, én is világ életemben csak azért kellettem, hogy a szutyokban segítsek. Barátnőmmel is 2 és fél órát beszéltünk telefonon, mert nem értette az ETR rendszerét.


Ami a legrosszabb, hogy nekem mindig rosszul jönnek ki a dolgaim, most pl. kiderült, hogy az egyetlen kötelező tesi, ami jó időpontban van, hogy tudjak dolgozni is, szóval oda nem kerültem be... Most mindenem borul.

2013. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!