Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hasznosnak találjátok az...

Hasznosnak találjátok az interaktív táblát?

Figyelt kérdés

1. Azt szeretném megtudni, hasznosnak véled -e az interaktív tábla oktatásban történő használatát, mi a véleményed róla?


2. Ha nem találkoztál még vele, hasznosnak tartanád -e, ha lenne az iskoládban, vagy jobb a régi fekete/zöld hagyományos krétás tábla (esetleg filctollas fehér tábla)?


3. Azt is írd meg, hogy diák, tanár, vagy egyéb kategóriába tartozol -e (pl. szülő).


4. Ha diák, vagy tanár, akkor hol? (általános iskola, középiskola, technikum, főiskola, egyetem, egyéb.)



2013. aug. 21. 19:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Válaszod köszönöm előre is!
2013. aug. 21. 19:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem hasznos, van szerencsém ilyen interaktív táblás órákon részt venni. Sokkal szemléletesebben lehet így magyarázni dolgokat. Pl. a biosz tanárom a könyvben lévő ábrákat nagyította ki, és azon magyarázza el a dolgokat. Aztán volt, hogy némelyik tanár csak szimplán képeket mutogatott rajta, volt, hogy kiselőadást tartottunk, és azon vetítettük ki. Szóval sok dologra jó.

Volt olyan óra, amikor ezen néztünk filmet. :)

2. Egyébként nem gondolom, hogy ez a fajta módszer sokkal jobb. Tény, hogy sokkal érdekesebbek az órák, és jobban nyomot hagyott, de semmi extra. Az anyagra nem emlékszem jobban.

3. Diák vagyok.

4. Gimnázium

2013. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasznos, de nem a diákok számára, hanem inkább a tanároknak. Könnyebb kivetíteni az anyagot, nem kell krétára/filcre költeni, megkönnyíti a dolgát. De az anyag nem lesz érthetőbb/tanulhatóbb.

Amúgy hallgató vagyok egyetemen, nálunk középiskolában volt elég sok teremben.

2013. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv!


1. Valamilyen szinten hasznosnak tartom, abból a szempontból, amit már előttem is leírtak, vagyis szemléletesebben elő lehet adni vele egy anyagot(talán érdekesebbé is lehet tenni vele, esetleg változatosabbá). Hátránynak tartom, hogy (legalábbis a mi intézményünkben) nagyon macerás a géppel való összehangolása/kapcsolása, sok időt elvesz az órából, ebből kifolyólag gyakran nem is alkalmazzák,bár a lehetőség meg lenne rá. Illetve sok idősebb tanár nem ért ezekhez(teljesen érthető módon), amivel a gond az, hogy nem minden iskolában biztosítanak megfelelő tanfolyamot, hogy ők is használni tudják.


2. - (találkoztam már vele, de szerintem nem jobb a hagyományosnál, inkább másabb)


3. Diák kategóriába tartozom.


4. Gimnáziumban tanulok, most leszek végzős.

2013. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Már mutogattak dolgokat interaktív táblán egy párszor, de számomra a kémia, a biológia, meg a fizika ettől sem lett érdekesebb, törin meg ilyenek meg nem használtuk még. Szóval nekem nem hiányozna, ha nem lenne. Ja, meg nálunk suliba elterjedt, hogy fehér táblákra vetítenek ki power pointos prezentációkat, és így adják le a tananyagot. Az szerintem viszont elég jó, mert sokszor raknak bele képeket is.


2. Szerintem a filctollas fehér tábla a legjobb, mert könnyebb tisztítani, és mert a zöld tábla sokszor fénylik, és mindig van valaki, aki nem látja a táblát.


3. Diák vagyok.


4. Középiskola.

2013. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!