Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? (villamosmérnök...

Melyik a jobb? (villamosmérnök vagy gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök vagy energatikai mérnök)

Figyelt kérdés

Most állok továbbtanulás előtt.Az lenne a kérdésem, hogy melyikel

lehet kb. 10 év múlva elhelyezkedni.

Előre os köszi:)

14F



2013. aug. 8. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi honnan jósoljuk meg Neked, hogy 10 év múlva melyikkel lehet elhelyezkedni? Egyikkel sem agyon lőhetsz mellé, azt tanuld, amelyik jobban érdekel.
2013. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Azért 10 évre előre nem lehet ilyet megmondani. Azt tanuld, amit szeretsz. Meg azért a középiskolai továbbtanulás nem annyira "sorsdöntő"...
2013. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Tedd fel ugyanezt a kérdést 4 év múlva is! :)

Egyébként én a helyedben infóra gyúrnék...azzal biztos vagyok benne, hogy mindig nagyon könnyű lesz elhelyezkedni (igaz hogy az nehezebb bármelyik mérnökinél). De ha mindenképp mérnökihez ragaszkodsz akkor villamosmérnök.

2013. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Infó nehezebb a villanynál? Voltál már EMT vizsgán? :D
2013. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, én is a villanyt vagy az infót ajánlanám. Sok meló van a szoftverrel.

Persze a többi sem rossz, ha azok jobban érdekelnek.

2013. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igaz, nincs viszonyítási alapom (nem jártam villamosmérnökire, programtervező informatikán vagyok), de nem tartom okos dolognak egy vizsga nehézsége alapján egy egész szak nehézségét meghatározni :)

Ezzel persze tényleg nem azt mondom, hogy az informatika nehezebb a villamosmérnökinél, de az "EMT vizsga" nem elég indok. Ezt csak az tudja megválaszolni, aki mind a két szakra járt...

2013. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtam, hogy csak az az egy tárgy lenne a nehéz. Nem tudom melyik szak a nehezebb és nem is érdekel. Szerintem bármit meg lehet csinálni rendes idő alatt, ha odateszi magát az ember.

Nekem a programozós tárgyak nem voltak nehezek egyébként. Könnyebb flowolni velük és rengeteg anyag van neten. Nem az van, hogy beírsz valamit gugliba és csak bme-s linkeket dob ki, vagy azt sem. Plusz gyakorlati dolgot csinálsz és nem csak száraz elmélet.

2013. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem ismered az informatika szakokat. Programozós tárgyak mellett rengeteg matekos tárgyunk van (nem hiába volt a szak régi neve programtervező matematikus). A villamosmérnökin még szép hogy nem ugyan úgy tanultok programozni, mint mi (mert villamosmérnökként nem kell olyan szinten tudni, nem ez lesz a munkád fő irányzata - mintha én dobálóznék azzal, hogy nálatok a fizika túl low, mert én baromi könnyen teljesítettem (nálunk nincs is fizika)).

BME-n gépészmérnök ismerős mesélte, hogy náluk miféle egy programozás vizsga. Eleve ott kezdődik, hogy gép előtt ülnek. Vizsgákon/ZH-kon mi általában papíron programozunk, le se tudjuk futtatni (és ott bszhatjuk, hogy otthon ki tudjuk google-zni - mellesleg a tervezés, a problémamegoldás attól még ránk hárul, nem tölthetek le netről kötelező programként egy javaban írt tetrist - csak mondtam egy példát).

Elsősorban nálunk a szemlélet módot kell elsajátítani és azt nem tudod letölteni az internetről. Meglepődnél, ha tudnád a felvettek hány százaléka jut el időben az államvizsgáig.

2013. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy könnyű a programozás(sőt kifejezetten nehéz és rengeteg buktató lehet benne :D), csak szerintem tanulhatóbb, mint a száraz elméleti tárgyak. Az időt rá kell szánni, esetleg többet is. Viszont jobban jutalmaz. Jobb látni egy működő programot, mint megoldani egy 100. számolós példát.

Nekünk is volt elég sok matek azokat nem komáltam annyira.

Nyilván ti többet tanultok programozni. Nekünk alapvetően hardverközeli dolgokhoz adtak alapot(Jelenleg is drivereket gyártok munka gyanánt). De szerintem egész sok nyelvvel meg kellett ismerkednünk. C, C++, assembly, php, sql, Matlab és verilog, ami ugyan nem kifejezetten program nyelv. De ha valaki laikus nézi,hogy mit csinálsz össze is keverheti :D És nekünk is papíron kellett zh-t írni. Bár én a házikból többet tanultam.

Egyébként én ilyen programozósabb szakirányra mentem, a többi szakirányon nyilván sokkal kevesebb van. De ma már kb mindenkinek illik tudni valamilyen szinten programozni, főleg mérnöki és tudományos területen.

2013. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

na jó...előbb a gimit kellene letudni legalább egy felsőfokú angollal..ha tíz évben gondolkodsz, akkor már most, akár holnap kezdd el a mandarin nyelvet..legalább középfokra...baromi nehéz, de ha tetszik ha nem, az a jövő az angol és orosz mellett..


közben nem árt ha megszereted a villamosságot, mert a világ arrafelé halad..mechatronika, energetika..aranybánya lesz mindkettő.


persze profi nyeltudás nélkül akár közmunkás is lehetsz.

2013. aug. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!