Nem szemétség hogy a második diploma fizetős és ösztöndíjat sem lehet kapni?
Oké azt megértem, hogy ne akarjon az ember az állam pénzén örökké tanulni, tehát jó legyen fizetős a második diploma. Rendben, ez elfogadható. De legalább ösztöndíjat adhatnának, hogy aki kiemelkedően tanul, az nagyjából nullszaldóba kijöhessen. Úgy lenne korrekt.
Mert nyilván nem fogok életem végéig egyetemre járni, hisz a lakást, kaját stb. nem tudom ebből fizetni.
De ez így szerintem annyira igazságtalan, hogy kétszeresen is büntetnek. Fizetnek kell félévenként több százezer forintot, plusz akármilyen jól tanulsz is, semennyi ösztöndíjat nem kaphatsz.
Hát igazságos ez?
Nem, vagy legalábbis 2 évvel ezelőtt ez nem így volt.
Utánanéztem, és csak úgy használható el 2 egyetemen a 12 félév, ha párhuzamosan csinálom a kettőt.
Ha egyiket a másik után, akkor a második teljesen végig mindenféleképpen fizetős.
Aki szerint tévedek, annak megköszönném, ha belinkelne egy forrást. Több százezer forintot spórolnék vele, ha igazuk lenne, úgyhogy hajrá!
Én megértem, hogy miért költségtérítéses, el is fogadom. Az ösztöndíjas része verte ki nálam a biztosítékot.
Bárhogy felhasználhatod a 12 félévedet, semmi kötöttség.
Nemzeti felsőoktatási tv. hatályos szakasza..
47. § (1) Egy személy - felsőoktatási szakképzésben, alapképzésben és mesterképzésben összesen - tizenkét féléven át folytathat a felsőoktatásban tanulmányokat magyar állami ösztöndíjas képzésben (a továbbiakban: támogatási idő). A támogatási idő legfeljebb tizennégy félév, ha a hallgató osztatlan képzésben vesz részt és a képzési követelmények szerint a képzési idő meghaladja a tíz félévet.
Az adott fokozat (oklevél) megszerzéséhez igénybe vehető támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje. Az adott szak támogatási idejébe az azonos szakon korábban igénybe vett támogatási időt be kell számítani. Ha a hallgató az így meghatározott támogatási idő alatt az adott fokozatot (oklevelet) nem tudja megszerezni, a tanulmányait e szakon önköltséges képzési formában folytathatja akkor is, ha az (1) bekezdés szerinti támogatási időt egyébként még nem merítette ki, feltéve, hogy az intézmény rendelkezik szabad kapacitással.
(4) A fogyatékossággal élő hallgató támogatási idejét a felsőoktatási intézmény legfeljebb négy félévvel megnövelheti.
(5) A hallgató által igénybe vett támogatási időnek minősül minden olyan félév, amelyre a hallgató bejelentkezett.
(6) A támogatási idő számításakor nem kell figyelembe venni
a) a megkezdett félévet, ha betegség, szülés vagy más, a hallgatónak fel nem róható ok miatt nem sikerült befejezni a félévet,
b) a támogatási idő terhére teljesített félévet, ha megszűnt a felsőoktatási intézmény anélkül, hogy a hallgató a tanulmányait be tudta volna fejezni, feltéve, hogy tanulmányait nem tudta másik felsőoktatási intézményben folytatni,
c) azt a félévet sem, amelyet tanulmányai folytatásánál a felsőoktatási intézmény a megszűnt intézményben befejezett félévekből nem ismert el.
(7) A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal, hogy aki egy képzési ciklusban magyar állami (rész)ösztöndíjas képzésben tanulmányokat folytat, ugyanazon képzési ciklusba tartozó további (párhuzamos) képzés folytatása esetén a támogatási időből félévente a párhuzamosan folytatott állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzések számának megfelelő számú félévet le kell vonni.
(8) Ha a hallgató kimerítette az e §-ban meghatározottak szerint rendelkezésére álló támogatási időt, csak önköltséges képzési formában folytathat tanulmányokat a felsőoktatásban
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!