Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vannak annyian, akik...

Miért vannak annyian, akik nem olvassák ki a kötelező irodalmat?

Figyelt kérdés

Nekünk kb. egy, másfél havonta van új olvasmány, a többség nem olyan vészes, max. 300-350 oldal, egy kettő van csak, ami befogadhatatlan hosszúságú, és/vagy olyan rossz, hogy ember legyen a talpán, aki ennyi idő alatt képes idegösszeomlás nélkül elolvasni. A többség, vagy legalább az osztály fele késik vele, vagy egyáltalán nem olvassa el, aztán minden magyaron csak néz, mint Bálám szamara a hegyen.


A kérdés az, hogy miért nem olvassák el? Semmibe sem kerülne rászánniuk egy napot... Aki meg időben kiolvassa, azzal tölti a napot, hogy próbálja a fejükbe verni a könyv tömör tartalmát, aminek semmi értelme, mert úgysem arra kérdeznek rá pl. dolgozatban, és nem is a szó szerint leírt részekről beszélünk órán, hanem a mögöttes gondolatokról, ami a részletekből derül ki.


2009. okt. 23. 13:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet:

1. Nem tud rendesen olvasni, ezért nem is szeret (nem fogja fel, mit olvas, bonyolult neki a könyv).

2. Tisztában van vele, hogy így is el fogja végezni az iskolát, akkor meg minek erőlködjön?

3. Senki sem szerettette meg vele az olvasást, ezért 2 percnél többet nem tud rászánni.

2009. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azokat az irodalmi alkotásokat, amiket feladnak nem diákoknak szánták az íróik. Némelyik olvasmány kifejezetten unalmas. Nem úgy gondolkodnak most az emberek, mint 150-200 évvel ezelőtt. Mit akarok? Hát azt, hogy történnyen végre valami. Egy irodalmi alkotásban nem történik semmi olyan, mint amire a jelen diákja kíváncsi lenne.
2009. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Van benne valami, én sem élveztem, amikor Robinson hatszáz oldalon keresztül sajnáltatta magát, de attól még elolvastam. Az elsőnek igaza van, de aki nyolcosztályosba megy, az olvasni tud, tehát nem valószínű, hogy az osztály tetemes része nem tudja befogadni, ami elolvasott.
2009. okt. 23. 13:47
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Velem sikeresen megutáltatták az olvasást kisiskolás koromban, pl. mikor 10 évesen olvastatták az Egri csillagokat, és olvasmánynapló is kellett belőle, jól átrágtam, de szenvedtem, nagyon.. :(

Gimiben meg egyszerűen annyi mindent adtak fel egyik napról a másikra, hogy ha pihenni is akartam mellette, nem fért bele 2 hetente egy új könyv :( Jöttek a rövidített olvasmányok.

Kb. 20 éves koromra jutottam el odáig, hogy szívesen veszek a kezembe könyvet..

2009. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az szar ügy, de elolvastad, legalább a rövid verziót, ami több a semminél.
2009. okt. 23. 14:06
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert KÖTELEZŐ

nem szeretem ha valamit erőszakosan rámtukmálnak

ha valami nem érdekel akkor nem érdekel

2009. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Elolvastam, mert dogát írtunk belőle (és a tanár sem titkolta, hogy előző este a rövidítettet szokta elolvasni és abból kérdez). Így legalább volt róla fogalmam, de nem szenvedtem végig a több száz oldalas rám erőltetett könyveket :S
2009. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én most vagyok tizedikes,ha jól tudom,az osztályból nem sokan olvasták el a kötelezőt,ami most a Rómeó és Júlia.Én most tervezem elolvasni a szünetben.

Én kb. egy kivételével eddig minden könyvet elolvastam.

Szerintem azért nem olvassák el a kötelezőket,mert

-kötelezően elolvasandó

-régies nyelvezetű lehet

-terjedelme megrémít,mert hosszú


Nekem is van olyan kötelező olvasmány,ami nem tetszik.Egyszer olvastam el.

Általánosban,7.-ben,8.-ban az osztálytársaim nagy többsége nem vette kezébe a kötelezőt,hogy rászánja az idejét.

2009. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 cynic válasza:
100%
Hát nézd, általánosban sikeresen megutáltatják az egész kötelező olvasmányos dolgot a diákok 90%-ával... sosem fogom fel, minek kellett nekünk elolvasni pl a Kőszívű ember fiait, mikor 1) túl régies nyelvezetű és nehéz volt még akkor, 2) a történelmi hátteréről alig tudtunk valamit. Egyszerűen dögunalom volt az egész, szó szerint végigszenvedtem, hiszen az akkori, még erősen hiányos töritudásomnak köszönhetően sz.rt se tudtam az adott korra jellemző szokásokról, a politikai háttérről, a változások jelentőségéről. Élvezhetetlen volt. Most, 18 éves fejjel már nyilván máshogy kezelném, de ettől függetlenül az ilyenek elég durván megutáltatták velem a kötelezőket.
2009. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. okt. 23. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!