Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár-e a családi pótlék és az...

Jár-e a családi pótlék és az árvaellátás esti tagozaton?

Figyelt kérdés
Az iskolámban szakmára szerettem volna átjelentkezni, de nincs hely, és ezért szeretnék elmenni esti tagozatra és ott folytatni a tanulmányaimat. 9 nap múlva 18 éves leszek, és az iskolámban azt mondták, hogy jár estin az árvaellátás és a családi pótlék.. ez igaz?

2013. júl. 17. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az árvaellátás csak nappali tagozaton jár! A családi pótlékot nem tudom.
2013. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
árvaellátás biztos nem jár, de családi azt hiszem igen.
2013. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem, hogy miért mondták bent azt nekem ma, hogy mindkettő jár az estin.. :/ Több helyen utánanéztem a neten is, itt az oldalon is, és nagyrészt azt írták hogy mindkettő jár. Legjobb lesz ha felhívom az esti iskola igazgatóját és megkérdezem. :)


Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 17. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne az iskolát hívd, hanem a Nyufig-ot, az árvaellátást ők adják, nem az iskola!

Hidd már el, hogy csak nappali tagozaton jár:

"a szülő elhalálozása a gyermek 16. (illetőleg oktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató gyermek esetében legfeljebb a 25.) életévének betöltése előtt következett be és a gyermek ekkor már rokkant volt,..."

Google-be beírod, mindenhol ott van, hogy estin és levelezőn nem jár, csak nappalin.


De felhívhatod a Nyufig-ot is, ugyanezt a választ kapod!

2013. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Illetve bocsánat, ezt akartam idézni:

"Az árvaellátás a gyermek 16. életévének betöltéséig jár. Ha a gyermek oktatási intézmény NAPPALI tagozatán tanul, az árvaellátás a tanulmányok tartamára, de legfeljebb a 25. életév betöltéséig folyósítható."

[link]

2013. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hidd el, én jól tudom, félárva vagyok, és estire jártam 19 évesen, és nem kaptam.
2013. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, én hiszek nektek. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mostmár biztosan tudom. :)
2013. júl. 17. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:

én 2009-be végeztem 23 évesen estin és végig kaptam árvaságit meg családi pótlékot is.

de azt hiszem, pont következő évbe törölték ezt el. :-)

2013. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Árvaellátás az nem jár... nekem ezért kellett dolgozni mennem, mert nappalira nem vettek fel a korom miatt (22 vagy de OKJ-n 20 a korhatár nappalin :S ) és estin nem kaptam volna.

Nekem mindkét szülőm elhunyt így nem sok volt a vari hogy árvasági hiányában azonnal munkát kellett találnom.

Családit nem tudom.

2013. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!