A bölcsészettudományon belül az irodalomtudomány vagy a színháztörtnet a jobb? Milyen munkájuk lehet azoknak, akik elvégzik?
Sziasztok!
11.-es vagyok, és érdekelne néhány dolog, szeretném lassan eldönteni, hova tovább. Az iskolában a magyar és az idegen nyelvek az erősségeim, nagyon szeretem az irodalmat, a művészeteket, főleg a színházat.
Egyetemen magyar alapszakon szeretnék tanulni (bár ez is még csak egy elképzelés), de nem tudom, hogy pl. mit csinál az, aki az irodalomtudományon végzett. Irodalmi műveket elemez? De erre egyáltalán van igény? És a színháztörténettel mi a helyzet?
Köszönöm annak, aki segít! :)
,, Az irodalomtudomány szakirány az alapszak gerincét képező ismereteket mélyíti el. A magyar és világirodalom fejlődésének folyamataival kapcsolatos ismeretekkel látja el a hallgatókat, miközben olyan alapvető filológiai, retorikai, verstani, poétikai, hermeneutikai ismereteket nyújt, amelyek elengedhetetlenül szükségesek az irodalmi jelenségek értelmezéséhez, az irodalmi műalkotások elemezéséhez."
és
,, A színháztörténet szakirányt választók ismereteket szereznek a színház történetileg és szociológiailag változó formáiról, azok művelődés- és művészettörténeti kontextusáról. A végzett hallgatók képesek a színműveket elméleti és történeti szempontból elemezni, jártasak a színházi üzem kérdéseiben; rendelkeznek a színháztörténeti kutatómunka végzéséhez szükséges alapismeretekkel."
:D
Sajnos többet én sem tudok MÉG, majd szeptembertől (:
Köszönöm :) Ezt én is olvastam, de szeretnék valami konkrétabbat is, hogy nyugodt szívvel választhassam.
És írtad, hogy majdszeptembertől többet fogsz tudni. Azt megkérdezhetem, hogy te melyik szakot és melyik egyetemet választottad? Nehéz volt a bejutás? :)
Kb. 3 hét múlva derül ki, hogy hol. Az biztos, hogy magyar alapszak. Első helyen az ELTE-t jelöltem, mert sok jót hallottam róla és ott vannak a legnevesebb és legjobb szakemberek.
A bejutáshoz emelt szintű magyar érettségi kell, ez nem a legkönnyebb, sőt az emelt szintű érettségik közül az egyik legnehezebbnek van számon tartva, ugyanis eléggé szubjektív. Ha gondolod priviben mesélek róla, hogy miben különbözik a középszintű érettségitől, mire kell figyelni, stb. Tavaly 422 volt a ponthatár az ELTE-re, hogy idén mennyi lesz... fogalmam sincs. Kevesen jelentkeztünk, viszont kevesebb embert is vesznek fel.
Azokkal meg ne törődj, akik azt mondják, hogy nem lesz munkád, vagy a Mekiben fogsz kikötni (ha komolyan gondolod, akkor kapsz majd egy pár ilyen oltást), mert ha te tényleg EZT szeretnéd, akkor hajrá. És én azt vélem, hogyha erre érzed magad hivatottnak, akkor lesz munkád.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!