Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak ma hamis...

Miért tanítanak ma hamis történelmet Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 23:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Számomra nem elfogadhatatlan, hogy Etelközben éltünk, csak szerintem az nem egészen igaz, hogy csakis kizárólag Etelközben éltünk volna 896-ig. Lehet ,hogy a nemesek és a vezető réteg nagy része még Etelközben élt 896-ig de a nép nagyobbik része már a Kárpátmedencében lakott 896-előtt is (ki tudja milyen rég óta mert a köznép átköltözését nem lehet konkrét évszámhoz kötni mert nem tartották nyilván, hogy "Kiss Jóska" magyar lovász legény mikor költözött be a kárpátmedencébe, csak a vezető rétegét és a nemesség beköltözését tudjuk adatolni, hogy mikor jöttek be mert az fontos volt a "külföldnek" is hadászati szempontból mivel a nemesek hadsereggel rendelkeztek) ezt alátámasztják leletek is(László Gyula). A másik kissebik része a népnek pedig Árpádékkal és a vezetők, nemesek nagy részével 896 körül jött be a Kárpátmedencébe amit a klasszikus honfoglalásnak neveznek. Nézz utána László Gyula Kettős honfoglalás című munkáiban és megérted mire gondolok.
2013. jún. 22. 00:13
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy László Gyula remek érveket támaszt alá mellette, én pedig nem tudom megcáfolni őket vagy egyetérteni velük, míg nem ismerem munkásságát. Az elkövetkezendő hetekben megpróbálok időt szakítani rá. Azt azért megjegyezném, hogy akkoriban nem voltak a szó szoros értelmében vett nemesek. Volt a bőség és az ínség, ahol a bőségbe tartoztak a törzsfők, a kende, a gyula, s egyes urak, míg az ínségbe a magyarság nagyobb része és a rabszolgák.


Még mindig kitartok azon álláspontom mellett, hogy az Etelközből, illetve a Kárpátok keleti feléből vándoroltunk át 895-896 után, ugyanis te semmiféle érvet nem hoztál fel az ellenkezőjéről László Gyula művén kívül. Amíg nem látom, hogy mennyire meggyőző érvek és bizonyítékok szerepelnek benne, addig nem vagyok meggyőzve. Néhány hét múlva talán visszatérek ehhez a kérdéshez, ha már olvastam a művet. Akkor azt hiszem tényleg el tudunk majd beszélgetni.

2013. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Itt egy videó László Gyuláról amiben megosztja fő gondolatait, és néhány érvet a témával kapcsolatban:

http://www.youtube.com/watch?v=ZbAG8vmUXdw

Ajánlom megtekintésre.

Ő sem mondja azt, hogy egyáltalán nem volt honfoglalás, csak azt próbálja elmagyarázni, hogy nem úgy történt, ahogyan az például a Feszty Árpád féle Körképen romantikus elnagyolt, leegyszerűsített módon ábrázolva van és ezáltal a gyereke fejében is romantikus elnagyolt, leegyszerűsített módon rögzül egyetlen 895-896-os évszám pároshoz ez a több évet akar több tíz vagy akár többszáz évet is felölelhető történelmi folyamat a magyarok beköltözése.

2013. jún. 22. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!