Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak ma hamis...

Miért tanítanak ma hamis történelmet Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Miért, tanítanak ma hamis történelmet Magyarországon?
2013. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne, hogy pontosan mire gondolsz.
2013. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Megint egy újabb összeesküvéshívő.

Amúgy tényleg szokták egy kicsit szépíteni a történelmet - mindenhol. Nem csak nálunk.

2013. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem tanítanak. A tantárgyak között van matematika, magyar nyelv és irodalom, földrajz, fizika, kémia, rajz és vizuális kultúra, ének-zene stb. De "hamis történelem" nevű tantárgy nincs.
2013. jún. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak Magyarországon, ez mindenhol így van. Romániában pl. azt tanulják, hogy ők voltak itt az eredeti lakosok, aztán jött a magyar és gonoszul bekebelezte őket.

Oka: ez a legegyszerűbb tömeghipnózis. Ha egy gyerekbe belebeszélsz valamit úgy hogy tényként kezelje, akkor sosem fogja megkérdőjelezni.

2013. jún. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Arra értem a hamisságot hogy én nem hiszem el a honfoglalás nevű mesét a magyarok történetével kapcsolatban.

Nem hiszem azt hogy csak a honfoglalás után vált volna a magyarság magyarsággá és hogy csakis kizárólag 100%- ban a magyarság keleti bevándorló lenne azon a területen ahol ma él. Például a honfoglalást hamisan prezentált elnagyolt dolognak tartom és tömik az ifjúság fejét vele.

2013. jún. 21. 10:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig a honfoglalás igenis megtörtént, s akkor amikorra a mai és a régi történészek teszik. Nem értem, hogy hogyan lett volna lehetséges, hogy már a honfoglalás előtt a Kárpát-medencében éltünk, mégis csak 896 után kezdenek a magyarok portyákba más népek ellen. Nem értem, hogy miért lett volna szükség a vérszerződésre, vagy éppenséggel Árpád feláldozására pogány isteneinknek, ha már egyébként is miénk volt ez a föld. Azt sem értem, hogy hogyan lehetne elképzelhető, hogy több száz (vagy akármennyi, amennyinek te gondolod) éve ott éltünk volna keresztény országokkal körülvéve és egyikkel sem volt soha semmi konfliktusunk. Nekünk nem voltak történetíróink, azonban nekik már igen, s az ilyesmikről bizton írtak volna, ahogy tették is, miután a magyarok megkezdték portyáikat. Azt sem értem, hogyha már oly sok éve itt lettünk volna, akkor miért, s hogyan maradhatott volna meg oly sokáig a nomád társadalom.


A te teóriád sokkal több kérdést tesz fel, mint amennyit megválaszolna. Azonban őszintén szólva érdekelne hogyan is gondoltad, s mi alapján jutottál erre a következtetésre, hogy a magyarok már régebb óta itt laktak. Leírnád röviden, ha megkérhetlek?

2013. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze, hogy megtörtént csak nem úgy ahogy az iskolában tanítják, hogy egy év alatt átköltözött mindenki a jelenlegi kárpátmedencébe. Biztosra veszem hogy Árpád magyarjai közt volt olyan ember akinek a dédapjának a dédapja járt, élt a kárpátmedencében még Attila hun király idején másképp milyen jogon térnének ide vissza örökség jogán és azt is biztosra veszem hogy Attila idejétől volt magyar jelenlét a kárpátmedencében nem is kevés számban, másképp egy besenyők által űzött, megtizedelt néprész mért jött volna a kárpátmedencébe? Azért hogy itt más népek megint megtizedeljék vagy azért hogy egyesüljön a másik a kárpátmedencében élő nép részel és így már megerősödve megtartsa azt, úgy kelettel mint nyugattal szemben.

Az USA megalakulása sem egyik évről a másikra történt.

2013. jún. 21. 21:31
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezt a gyorsított eljárásban történt honfoglalást tartom elnagyoltnak és hamisnak.

Meggyőződésem, hogy volt betelepedés,nevezd honfoglalásnak, ha akarod, 896 körül, de kivel szemben foglaltunk hont mikor a kárpátmedencében már éltek magyarok, magyarokkal rokon népek itt, ezért 869 körül nem honfoglalás történt hanem Egyesülés. Már László Gyula történész professzor is megfogalmazta a "Kettős Honfoglalás" elméletét ami szintén azt mutatja hogy itt Egyesülés történt nem a klasszikus értelemben vett honfoglalás.

2013. jún. 21. 21:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Először is hadd kezdjem saját magam kijavításával, elnézést, nem figyeltem mit írok. Nem Árpádot, hanem Árpád apját, Álmost áldozták fel a honfoglaláskor.


No és akkor jöjjön a többi:


Nem értem, hogy miért elfogadhatatlan az, hogy az Etelközben éltünk, s nem a Kárpát-medencében, főleg, hogy mind az írásos, mind a régészeti leletek erre utalnak. Az viszont igaz, hogy nem egy év alatt zajlott le a honfoglalás, azonban ezt az iskolákban (tudtommal) tanítják is. 896-ban meghódítottunk a Kárpát-medence keleti részét, kb a Duna vonaláig. A teljes Kárpát-medence birtokbavételéhez még vagy egy évtized kellett, ez idő alatt költöztek be az Etelközi/Kárpátok keleti részén élő magyarok.


Ennyi idő bőven elég volt számukra, főleg, hogy a honfoglalás előre meg volt tervezve.


Azt, hogy olyan könnyen elfoglaltuk e területet, könnyű megmagyarázni. Ezt megelőzően hullott szét ugyanis a morva birodalom. Szvatopluk fiai egymás és a környező népek ellen harcoltak, s teljesen legyengültek. Ezt a magyarok kihasználták, s az oszd meg és uralkodj elvét is felhasználták. Az, hogy az USA sem egy nap alatt jött létre, szerintem nagyrészt betudható a nagy földrajzi távolságnak és a különböző népek szervezetlen gyarmatosításának, akik ráadásul nem is egy nyelvet beszéltek.


Anonymus a Gesta Hungarorumban azt írja, hogy a magyarok ravaszságukkal is foglaltak el területet, no meg az itt élő népek tudták hogy a hunok leszármazottai vagyunk, s jogosan követeljük vissza a földünk. És mivel ily erős nép rokonai lennénk, félték nevünket, nem mertek véres harcokba bocsátkozni. Persze Anonymus-t nem tekintik mérvadónak a mai történészek, s azért részben érthető is... Viszont azt még ő sem írta, hogy éltek volna magyarok ezen a földön már a honfoglalás előtt is, pedig ha bármi csekély esély lett volna rá, szerintem bizton beleszőtte volna egyébként felettébb érdekes, szórakoztató és tanulságos művébe.

2013. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!