Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Suliváltás, magántanuló, mi...

Pretty_Fighter kérdése:

Suliváltás, magántanuló, mi lehet a jó döntés?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy 5 éves gimibe járok,ez volt a 3. évem.Sajnos nem igazán sikerült beilleszkednem az osztályba,visszahúzódó is voltam az elején(most már nem) viszont már kialakultak a klikkek és ismerem őket és valahogy nem tudnék beilleszkedni jobban...Persze van 3 barátnőm itt,de csak egyikőjükkel szorosabb,akivel általában vagyok mindig,de ő elmegy egy másik suliba,mert nem szereti ő se annyira az osztályt,meg egyes tanárokat se és a tanítási színvonalat se.Megjegyzem sokszor én sem vagyok elégedett ezekkel.Ha maradna még,kibírnám ezt a két évet,de ha elmegy én nagyon magányos leszek.Persze tudom,hogy későbbi munkahelyeken is lehet,hogy úgy kell dolgozni,hogy nem vagy meg a közösséggel és minden nap sz*rul mész be..Szóval végig szenvedhetném ezt a két évet,de nem tudom,hogy érdemes-e? Keresnem kéne inkább egy másik iskolát nekem is? Csak az a baj,hogy csak távolabbi iskolák vannak,amik megfelelnének,viszont akkor nem tudnék edzésekre járni,mert későn érnék haza.Szóval ha másik iskolába mennék esetleg,akkor max magántanulóként.Amivel annyira nincs gond,de azért mégis egy új dolog.

Most már tényleg nem tudom mit kéne tenni...Ti mit gondoltok?


2013. máj. 31. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben váltanék, mert tudom milyen érzés olyan helyre járni, amit nem szeretsz vagy ahol nem szeretnek. Ha magántanuló lennél, akkor mennél be és akkor mennél el az iskolából, amikor szeretnél, de attól, hogy átiratkozol egy másik iskolába, nem biztos, hogy be tudsz majd illeszkedni.
2013. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha magántanuló leszel, akkor egyértelműen megfutamodsz az egész beilleszkedéstől. Lehet, hogy ez egy marha könnyű megoldásnak tűnik, de ahogy írtad később mi lesz? Mondjuk ha tovább akarsz tanulni, vagy a munkahelyeden. Ha most nem fog menni, akkor ott sem fog. Nem lesz meg a tapasztalat.

Szerintem semmiképpen se válaszd a magántanulós megoldást. Ugyan úgy magányos lennél.

Az iskolaváltás érdemes meggondolni. Vagy keress közelebbi iskolát vagy legyél koleszos.

2013. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ha magántanuló lennék,nem lennék magányos.Csak abban a tekintetben,hogy egyedül tanulnék,de lehet keresnék valami tanulótársat.

De ahogy írtam,nincs közelebbi lehetőség,csak távolabbi,és ha bejárnék akkor nem tudnék edzésre menni..Sportoló vagyok.

2013. máj. 31. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha annyit számít az életedben a sport, hogy képes lennél magántanuló lenni, akkor szerintem simán számít annyit, hogy megpróbálj a mostani iskoládban beilleszkedni. Mert különben tényleg csak egy kibúvó lenne ez az egész a beilleszkedés alól.
2013. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem értem így hirtelen az összefüggést:P De azért köszönöm a véleményed
2013. máj. 31. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!