Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek magántanuló?

Hogyan lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
Elmúltam már 18 éves az előző tanévben, szóval már tanköteles sem vagyok. Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetnék magántanuló? Sok helyen azt olvastam, hogy egy kérvényt kell kitöltenem, de az én iskolámmal kapcsolatban ilyet nem nagyon találtam, vagy csak elég ha egy levelet küldök az igazgatónak és aláírom? Ha elmúlt az ember 18 és már nem is tanköteles akkor úgy tudom, hogy az igazgató sem szólhat bele, hogy az illető, miért akar magántanuló lenni (joga van rá a tanulónak). Szóval ebben kérném segítségetek, hogy hogyan is megy ez pontosan 18 felett.

2013. febr. 17. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Írsz egy kérvényt igazgatónak és felviszed az igazgatóiba. Ha rábólínt ír egy határozatott onnan magán tanuló vagy.

De ehhez nyomós ok kell.


Legalábbis én így csinálnám.

Van néhány tárgyból olyan felmentésem, hogy nem kell bejárnom órára. AMikor úgy alakult, hogy nem kell bejárni akkor nekem ennyi volt. Szerintem a magántanulásnál sincs másképp.

2013. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nikii1124 válasza:
kedves válaszoló! Hogy kaptál felmentést? :o
2013. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!