Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű magyar szóbeli...

Emelt szintű magyar szóbeli érettségire elég a Corvina kiadó által megjelentetett könyvben lévő kidolgozott tételek megtanulása?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 11:10
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
WOW!! Nekem 74 lett, és baromi büszke vagyok magamra :D
2013. jún. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm :)) Igyekszem tartani magam hozzá :D Pénteken megyek, József Attilát akarom nagyon nagyon nagyon húzni...
2013. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Majd mindenképpen írd meg, hogy mi volt :-)
2013. jún. 4. 19:52
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
József Attilát húzd ki helyettem is légyszi! :)
2013. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
84%

én is ismerek 100%-os szóbelist, aki csak a corvinából tanult. nekem a saját kidolgozott tételeim 5 oldalasak (A4), tehát van köztük 7-8 oldalas is. én nem alapoznék a corvinásra

az életművek témakörnél viszont érdemes jobban átrágni magad az életrajzokon, vannak tanárok, akik rámennek arra is. a mohácsy nem rossz tankönyv amúgy, de szerintem megérné hozzáolvasni pár tanulmányt. temészetesen a vagyosnál te választasz, de érdemes avégére hozzáfűzni egy összehasonlítást pl. Ady két köteténél.

sok sikert nektek! :)

2013. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Az összehasonlítás jó ötlet. Főleg az Íliász Odüsszeiánál, szerintem külön külön nem jó tétel, viszont ha már össze kéne hasonlítani, az nagyon jó lenne :)

Hadd adjak én is neked egy tanácsot: tök jó, hogy 7-8 oldalas tételeid vannak, de ezzel sajnos szintén nagyot lehet koppanni, ugyanis ennyit nem lehet elmondani 15 percben. Könnyen abban a szituációban találhatod magad, hogy nem tudod a kidolgozásban, mit rakj bele, mit ne, és ha mondjuk felelet közben a tanár állít le az idő miatt, az nagyon ciki, mert nincs a mondandódnak eleje és vége.

Abból a szempontból viszont valóban jobb, hogy a te hosszú tételeidből sanszosabban emlékszel 15 percnyi anyagra, míg a corvinásból tényleg MINDENT tudni kell.


Én egyébként holnap megyek, majd megírom, mi volt! :)

2013. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Persze, a Corivnásból mindent megtanulok, meg apró kiegészítéseket írtam hozzá, így az irodalom olyan 8 perc, a nyelvtan 4, és ehhez még hozzá jön a feladatmegoldás. Sok sikert! :-)
2013. jún. 6. 08:55
 38/51 anonim ***** válasza:

természetesen igazad van, elsősorban azért jó, mert inkább tudok valamit értelmezni, mint bemagolni, és így nagyobb a valószínűsége, hogy valamire emlékszem majd belőle, míg ha kevés az anyag, kisebb

most hogy ezt így leírtam nézem az utolsó mondatod. szóval igen, ez a lényege :D


gondolom már otthon vagy. mit húztál? milyen volt a feladat? hogy sikerült?



(btw a tételekhez tartozó feladatok egységesítve vannak, vagy az aktuális iskola rakja össze?)

2013. jún. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Na megvolt! Szerintem nagyon jól ment! :) előttem pont kihúzták a kedvenc tételemet, de nem baj, én azt húztam, amit pont átnéztem előtte.

irodalom: Bánk bán, feladat: Arany János szerint a konfliktust a különböző szereplői körök súrlódása adja, szerintem ez a vélemény helytálló e.

nyelvtan: a nyelvművelés szerepe napjainkban. feladat: két idézet, egy nyelvművelést ellenző, és egy támogató, melyikkel értek egyet, támasszam alá 2-3 új nyelvi jelenséggel.


A feladatokon Emberi Erőforrás Minisztériuma volt, tehát gondolom központi. Lehet, hogy több tételhez többféle feladat is van... (benne volt az is a borítékban).


Egyáltalán nem szóltak bele, a végén feltettek pár kérdést, ezek inkább véleményalapúak voltak.

2013. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

Gratulálok, ügyes voltál biztosan! :)

Ahogy eddig hallottam a véleményeket az irodalom tételek kifejtésére tökéletes a Corvinás könyv :)

2013. jún. 6. 23:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!