Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy év kihagyás után mennyire...

Egy év kihagyás után mennyire lesz nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés
Gimnázium után egy évig szinte semmit nem tanultam. Mennyire lesz nehéz visszarázódni a tanulásba és olyan nagy mennyiségeket megtanulni? Nagyon félek hogy nemfog úgy fogni az agyam mint régebben. Tudnátok esetleg adni valami hasznos tanácsot, aki esetleg már volt hasonló helyzetben?

2013. ápr. 27. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Inkább könnyebb lesz..:)


bele fogsz jönni csak kontrolláld magad.


Ne hagy elszaladni a lovat. Oszd be a tanulni valót és akkor nem lesz gond. A kocsma klubokat meg érdemes hanyagolni mert ebbe már buktak bele zsenik is!

2013. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kocsmákat stb-t mindenképp kerülni fogom mert ezt ha bele döglök is el akarom végezni.
2013. ápr. 27. 21:26
 3/16 A kérdező kommentje:
és remélem igazad lesz és könnyebben fog menni. Köszönöm a válaszodat:)
2013. ápr. 27. 21:28
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is kihagytam egy évet, nem önszántamból. Akkoriban minket elvittek katonának, és nem kérdezték, akarjuk-e. Csak könnyebb lett utána az egyetem, nem úgy, mint a lányoknak, akik nem pihenhettek semmit az érettségi után.
2013. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Az érettségin mégis mit kell kipihenni? Megmondjuk az érettségi és az egyetem között van 2 hónap, ha valakinek ez az idő nem elég "kipihenni" pár vizsgát az ne is menjen egyetemre. Mert ott egy vizsgaidőszak jóval keményebb és nem biztos, hogy 2 félév között akár lesz 1-2 napod is pihenni (itt a január vége - február elejére gondolok). De ez teljes mértékben szakfüggő (kinek mi a nehéz).

Amúgy 1 év ilyen szinten még nem idő, az agyad ugyan úgy fog fogni.

2013. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem azért hagytam ki egy évet hogy kipihenjem az érettségit. Az elég könnyen lement főleg a szóbeli része az nagyon jól sikerült és előtte meg sem erőltettem magam azért a tanulásban. Tavaly még hülye voltam és semmi ötletem nemvolt melyik szakra is menjek egyetemen ezért addig elkezdtem egy szakmát ami hiba volt, itt is fogom hagyni,de közbe rájöttem egyetemen mit akarok tanulni.
2013. ápr. 27. 22:18
 7/16 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 27. 22:19
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
Az "érettségin mit kell kipihenni?" dolog persze nem neked szólt kérdező, hanem az előttem válaszolónak. Meg nem azokba akartam belekötni, akik kihagynak 1 évet (vagy többet) valami oknál fogva.
2013. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja akkor elnézést félre értettem, most fáradt vagyok :D
2013. ápr. 27. 22:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Nyilván nem az érettségiről, hanem a megelőző 12 évről van szó. Hidd el, én nem teóriákat mondtam, hanem a tapasztalatomat: egy év kihagyás, agyi semmittevés (amit még egyszer hangsúlyozok, hogy nem önként volt) csak jót tett.

Hidd el, én lettem volna a legboldogabb, ha nem lopnak el egy évet az életemből értelmetlenül, és boldogan tanultam volna tovább rögtön érettségi után.

Viszont én ezt átéltem, te meg nem. Tudom, milyen, amikor az ember már alig várja, hogy használhassa valamire a fejét sapkahordáson kívül.

2013. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!