Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium után érdemes kihagyn...

Gimnázium után érdemes kihagyni egy évet?

Figyelt kérdés

Most megyek tizenegyedikbe, és sokat gondolkodtam azon, hogy a gimi után nem rögtön egyetemre megyek, hanem inkább dolgozok valamit, és a tandíjra gyűjtök.

Igazából azt sem tudom, hogy hova menjek továbbtanulni, érdekel az orvosi (biosz-kémia fakot vettem fel), de ugyanúgy az iparművészet is. De ha leállok gondolkodni, hogy hogyan tovább, rájövök, hogy igazából egyiket sem akarom. Ezért gondoltam, hogy kihagyok egy évet, hogy addig ülepedjenek bennem a dolgok.

Ti mit gondoltok? Érdemes később kezdeni az egyetemet/főiskolát?



2012. szept. 1. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1) 1 évvel később sem fog ülepedni benned semmi a dilemma megmarad csak elodázod

2) Képzettebb emberek sem igen kapnak melót, érettségivel nem biztos, hogy kelleni fogsz bárhová.


Ha van lehetőséged menj egyetemre ne halogasd. Van 1,5 éved gondolkodni bőségesen elegendő.

2012. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak. Ha tovább szeretnél tanulni főleg egyetemen akkor kár halasztgatni mert nincs értelme. Én érettségi után 1 évig szívtam mint munkanélküli mert az OKJ-s képzésre való jelentkezésről lecsúsztam mert nem tudtam mit akarok kezdeni az életemmel, egyetemre nem vettek fel mert nem lett elegendő pontom és már késő volt amikor az OKJ- felé akartam lépni, mert már mindenhol megvolt a szükséges létszám ahová mentem volna.

Akkor gondoltam elmegyek dolgozni de sehova nem kellettem érettségivel szakma nélkül semmit nem lehet szinte kezdeni. Még betanított eladónak sem vettek fel sehová, egy gyári munka jött össze nekem nagy nehezen másfél hónapig dolgoztam ott aztán kivágtak mert nem volt munka és rengeteg embert elküldenek és persze hogy a próbaidőseket küldték el először. Most jövőhét szerdán fogok kezdeni OKJ-n mert még időbe léptem és jelentkeztem rá. Felesleges halasztani inkább tanulj húzd az időt mire jobb lesz hát csak jobb lesz reméljük, ha úgy van tanulj ki szakmát is mert diplomásként nem valószínű hogy munkát találsz, aztán lesz ami lesz.

2012. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy évet kihagysz, nehezen fogsz visszaszokni a közoktatásba. Egy év alatt azért sokat felejt az ember.
2012. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
En kihagytam egy evet, es kimentem dolgozni angliaba. Tok egyedul, nulla segitseggel. A repjegyemet is sajat, megkeresett penzbol vettem. Eletem legjobb dontseinek egyike. Ahogy terveztem, egy ev utan hazajottem, egyetemet kezdtem, evfolyamelso lettem, egy nehez szakon. Hozzatartozik, hogy en azert felviztem, hogy anyam megnyugodjon, es a barataim se nezzenek hulyenek. Felvettek, de amig kimentem, passzivaltam. Igy maradt egy biztonsagi tartalekom.
2012. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj (szüleid bírják anyagilag) és/vagy nem tudsz valami nagyon hasznosat csinálni ebben az egy évben, akkor ne hagyd ki. Még van egy csomó időd a döntésig, addig biztosan érdekelni fog valami.
2012. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mindenkit felpontoztam =)

Talán igazatok van, tényleg ráérek még gondolkodni. Csak van bennem egy olyan érzés, hogy tizenkét évet végigtanultam (jó, végig fogok), és hogy szeretnék pihenni egyet, hogy ne fásuljak annyira bele.

Itthon most a hobbim a bútorfelújítás, és ugyan még nem adtam el egy darabot sem, de látom, hogy milyen hatalmas összegeket adnak akár vaterán is egy-egy felújított darabért. Arra gondoltam, ha ezt az alatt az egy év alatt nagyban tudnám csinálni (kollégista vagyok, szóval iskolaidőben nem tudom véghez vinni a szabadidőmben), akkor nemcsak, hogy tandíjhoz pénzt kereshetnék, de ha az iparművészetire mennék, lenne jó pár munkám, amit a felvételihez be tudnék mutatni. De talán kicsit naiv ötlet =D


Köszönöm a válaszokat még egyszer, hát igen, másfél év még sok mindenre elég =)

2012. szept. 1. 22:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, végül mi lett veled?
2018. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!