Akinek piacképtelen szakot "sikerült" választania, az mit kezdett vele a felismerés után?
Egyszerűen nem tudok dönteni. Vagy túlmérlegelek, és akkor végül másak kell döntenie... Vagy nem mérlegelek semmit, nem nézek utána, és így voksolok valami mellett. Pályaválasztásnál tavaly utóbbi volt. Döntöttem egy szak mellett, aminek a tárgyát fontosnak tartom kiskorom óta, kb. meg is hat, meg fáj, ha a dolog ellen szól valaki. Szóval valamilyen szinten elhivatott vagyok. Részben magában foglalja az érdeklődési köreimet.
Igazából idekerülésem után derült ki számomra, hogy a 10 legpiacképtelenebb szakma közé tartozik. Ráadásul az iskola is ratyi, ahol tanulom.
Tudom, ha nyelvet tanulok - angol felsőre és német középre hajtok három éven belül - és kicsit gyúrok az önbizalomra, akkor szakmán kívül nagyobb gond nélkül el fogok tudni helyezkedni, és talán nem is a gyárba, hanem pl. egy irodába aktakukacnak. Mégis jobb.
Azonban nagyon maximalista vagyok. A tanulással úgy vagyok, hogy ez a dolgom, a maxot akarom kihozni belőle. Különben tiszta lelkifurdalásos és stresszes vagyok. Ha rendesen végzem, az megnyugtat. Ha aznap már tanultam, tudok pihenni, lazítani, de azzal a tudattal, hogy még nem tanultam és nemsokára zh, nem. Ez se lenne probléma önmagában, szerintem. Komolyan veszem a tanulást, mellette pihenek is. Jó eredményem van, de azért van mellette életem is.
Viszont, ha a kettőt összerakjuk egy melankólikus, sokszor ok nélkül is feszült, negatív emberben, félek, katasztrófa. Nem tudom úgy elvégezni az egyetemet, hogy ne törtessek. De ha törtetek három és fél évig, ha mesterre megyek, akkor öt és fél évig, akkor félek, nem fogom túlélni, hogy feleslegesen tanultam, hiszen a szakmában az elhelyezkedési lehetőség nulla.
Nem adtam be a lapot, így ha jövőre be is adom, már 4 féléven túl leszek, akkor már inkább elvégzem.
Menjek át erősebb suliba? Akkor viszont már nemsok életem lesz, szakmai nyüzsgés, mint TDK, szakkoli stb. lehetetlen (lassan tanulok), nyelvtanulás is lassabb lesz.
Maradjak itt? Akkor TDK-zhatok, szakkolizhatok, tanulhatok nyelvet és így is lesz életem. Viszont szakmai elismertség nulla, tudás alacsonyabb.
Egyáltalán mennyit ér a TDK a CV-ben?
Önkénteskedem egy teljesen a szakmába vágó szervezetnél. Itt az élmények és a szakma szeretete mellett szerezhetek kapcsolati tőkét, és ha nem szűnik meg a szervezet, akkor adnak szakmai gyakorlati lehetőséget is. Maga az önkéntesség a CV-ben mennyit nyom a latban?
Nyelvtudás nyom a latban? Tudom, általában igen, de... ilyen esetben?
Vagy hagyjam a szakmát, végezzem el ugyan, de mellette végezzek egy OKJ-t, ami piacképes (fizetés nem számít, csak adjon melót)?
Csak nem "szociális munkás"
amit tanulsz?
Konkrét szakon múlik, hogy ér-e valamit a TDK?
Nem, nem emberrel kapcsolatbani önkénteskedés. Nem vagyok ehhez elég szociális. Más üggyel kapcsolatban, ami mondjuk az emberre hat ki, meg másra is...
Na, senki nem jár a gyakorikérdések.hu felhasználói közül büfészakra? Mert feltétlen akarok szakneveket mondani...
Szóval adott egy olyan szak, ami lenézett, semmit se ér és lehetetlen szakmában elhelyezkedni. A végzettek call centerekben és a munkaügyin vannak.
Ha ezt már felismertem, de nem adtam be a jelentkezésemet, passziválni NINCS LEHETŐSÉGEM!!, és a kövi általános eljárásnál már a 4. félévemet fogom taposni.
Mit tegyek??
Ha leírom a szak nevét, egyesek felismerhetnek, mások a szakot fogják véleményezni.
Az érdekel engem, mit tegyek egyáltalán?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!