Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenbe belekóstol semmihez...

Mindenbe belekóstol semmihez se ért típusú szakosok?

Figyelt kérdés

Én ilyen szakra járok. Amolyan összekapcsoló elem szakemberek között, az ő kezük alá dolgozó, munkájukat bizonyos szempontok szerint figyelő, ha kell, beleszóló.

Alapvetően nagyon szép célú szak lenne, és nyugaton megbecsült, alkalmazzák az ilyen szakembereket.

Itthon a sokat tanult mégse ért semmihez kategóriába sorolják be, és mindenki által lenézett.

Talán ez mérgezett meg engem, de sokszor érzem, hogy a szakom semmit se ér, és majd úgy jövök ki, hogy nem kapok semmi pluszt az egyetemen, és meg fogom bánni ezt a három és fél évet.

Ide-oda csapongok aközött az érzés között, hogy ér valamit, mert a többi szakember nem látja át ezt a témát, még ha erre specializálódik, akkor se tud ERRŐL annyit, mint én. És lehet, hogy semmihez se értek igazán, kommunikálni tudok velük. Következőleg pedig megüt az az érzés, hogy igenis maguk között is le tudnák rendezni a szakemberek, rám semmi szükség nem lesz köztük, csak zavaró elem leszek.


Akik ilyen típusú szakra járnak, jártak, hogyan látják?

Jogosak a félelmeim?


2013. ápr. 1. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
mi a szak neve?
2013. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most igazán nem ez a lényeg...
2013. ápr. 1. 12:33
 3/7 Silber ***** válasza:
Ez lenne a műszaki menedzser?
2013. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most az lényegtelen. Lehet akár az is, de lehet más is.


Lényeg, hogy egy ilyenben hogyan lehet értéket találni?


Lényeg: passzívra nincs lehetőségem, jövőre ha beadom másik szakra, már 4 félévnél fogok járni. Úgyhogy inkább elvégzem. Meg önmagában szép célú.


Csak hát... mennyire jogosak a negatív érzéseim?

2013. ápr. 1. 13:10
 5/7 A kérdező kommentje:

Valaki ilyen szakról? :S

Néha az életkedvem elmegy :(

2013. ápr. 1. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
csináld végig (én is ilyen szakon vagyok), utána a mester már valami konkrét irányba kreditelismerési eljárással..
2013. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És te se látod értelmét, nem is tudnál kiállni a saját szakod mellett? Mert én néha itt tartok.

Amúgy ennek nincs konkrét MSc-je...

Amire lehet menni, azzal vagy szintén nem lehet elhelyezkedni, vagy ugyan speciálisabb, de a mi szakunkról menők hátrányba kerülnek.

2013. ápr. 4. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!