Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Koli vagy albérlet éri meg...

Koli vagy albérlet éri meg jobban? Árban szinte ugyanazok?

Figyelt kérdés

Mivel költségtérítéses vagyok, 29.000-ret fizetek 1 havi kollégiumért (egyetemi koli, persze) Nem lelakott, fel van szerelve jól és tiszta. Ehhez képest, az államisok havi 11.000-ret fizetnek.


29.000-ért már lehet jó albérletet találni, úgy hallottam. Nem tudom melyik érné meg jobban. Vannak érvek és ellenérvek...

Koli: mosógéphasználat ingyen, csak mosószert kell beletenni + öblítőt, a takarítónő takarítja a wc-t, a konyhát. Mosogatni persze mi mosogatunk de nem kell letörölni a polcokat, stb vagy a wc-t takarítani. Adnak szemeteszsákot, elviszik a szemetet, és ami szerintem nagyon fontos: a kapcsolati tőke! Itt ugyanis segítjük egymást, annyi ember van hogy ha valami kell legyen az órai anyag, tanárral kapcs. segítség, vagy puska, ha valakinek szüksége van valamire pl. kaja, vagy tű-cérnát kértek tőlem múltkor, vagy akármi más használati tárgy tuti hogy ki tudjuk segíteni egymást mert kb. 230-an vagy 280-an vagyunk itt. Közel van a sulihoz (3 perc séta)


Contra: 1 szobában 2 ember van de nagyon picik a szobák, én a 4.-en lakom így ha buli van a koliban ide nem nagyon hallatszik fel csak nagy ritkán.

de egy albiban meg nagyobb a szabadsága az embernek, azt viszel fel magadhoz akit akarsz, amikor akarod (koliban 11-után távozni kell a vendégeknek, ha nem akkor vendégéjszaka az 900 ft és mindig délután is le kell adni a személyijét ha bejön valaki) meg albiban nem ellenőrzik folyton az elektromos eszközöket (nálunk koliban igen)


ti hol laknátok? Melyiket választanátok? Mondom árban ugyanannyi

ui.: most nincs kifejezetten ismerősöm barátnőm akivel albiban laknék, vagyis olyan ember akivel nagyon-nagyon-nagyon jóban lennék

szobatársam van de ő inkább maradna kolis 3. félévre is.


2013. márc. 31. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Én szívesebben laknék albiban, de a koli kétségkívül olcsóbb.

Lehet találni 30k-tól albérletet, de az olyan is. Plusz erre még számold rá a rezsit, ez így már 60 ezer és nem ettél, nem ittál.

Nézegesd azért az albérletes oldalakat, hátha találsz valami olcsóbbat, de szerintem ilyen szempontból az albi drágább.

2013. márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!