Kolesz vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Nos. Most leszek elsőéves. Első körben nem kaptam koleszt, de a várólistán a negyedik vagyok, valamint a méltányossági listán is nagyon jó helyen állok. Beszéltem az ügyintézővel és jó esélyeim vannak bekerülni (persze miután lezajlott a beköltözés, és vki nem költözik be stb)

Addig albérletben leszek. Ma voltam megnézni. Hát.. nagyon tetszik.. belvárosban van, minden 10 percre van és sétálóutca, tehát autók sincsenek. Egy nagy kétemeletes lakás, többen leszünk és nagyon jól felszerelt. A probléma a pénz. A bérleti díj 18 000 + rezsi. Mivel nagy ház, ezért télen a fűtésszezonban a rezsi elérheti a 15 000 Ft-ot is (persze fejenként). A kolesz viszont 8100 Ft lenne. De nyilván nem ilyen kényelmes. De az albérlet mellett semmire nem maradna szinte pénzem, a kajával is épphogy kijönnék..

Szerintetek?


2012. aug. 30. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Győr? :-)

Hartl Vikivel vagy Sáfránynéval beszéltél?

2012. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kolesz. Ott van közösségi élet, ott tudsz a leghatékonyabban kapcsolatokat építeni, ami a mai világban az érvényesülés alapja, koleszban túlzás nélkül percek alatt bármilyen problémád meg tudjátok oldani, és nem utolsósorban jó az, ha nem vagy anyagilag kicentizve, mert egy váratlan kiadás nem vág azonnal földhöz.
2012. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha neked kell fizetned az albérletet, a szülei nem tudnak segíteni (vagy nem akarnak), és alig marad kajára pénz, akkor kolesz.

Vagy olcsóbb albérlet.

2012. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, Győr :) Igen, ma beszéltem Sáfránynéval, ő mondta, hogy nincs minden veszve, 4 embernek ki kell költözni vagy nem beköltöznie a koliból, aki olyan szakos mint én és akkor hívnak elvileg. De azt hallottam, hogy ez leginkább úgy megy, hogy ki kinek az ismerőse, tehát az kap könnyen koleszt, aki csókos..

Rám írnál egy privit? Ha már rangidős vagy elláthatnál pár jó tanáccsal :)

Második. Köszi a válasz, bennem is ezek az érvek vannak.. olcsóbb és ha segítség kell, csak átmegyek a szomszéd szobába..

Ment a plusz mindenkinek!

2012. aug. 30. 19:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Szüleim fizetik az albérletet és miden mást is. Csak hát ők sem fognak azért nyomorogni, mert én egyetemre járok. Adnak amennyit tudnak, de az sajnos annyira elég, hogy szűkösen kijöjjek.
2012. aug. 30. 19:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz itt bátran, figyelem a kérdést, válaszolok. Privátozni nem szeretek. :)

De Sáfránynénál jó helyen jártál, őt kell körbetáncolni. Naponta... Mindig van üres hely, és sajna tényleg a ki kinek az ismerőse alapon megy.

Amikor nekem adódott problémám akkor még a Viki volt a kollbiz elnök. Úgy tudom Ő már ügyintéző és más lett helyette az elnök.

Amit ők nem mondhatnak, de elszomorítalak: 99% hogy nem jutsz be várólistáról :) Vagyis inkább: :(

2012. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd az albit. És javaslom, hogy ha esetleg nem is vesznek fel koliba, keress olcsóbbat.
2012. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden albérlet ilyen árban mozog és örülök hogy ez van.. :/
2012. aug. 30. 19:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is igyekeznék olcsóbb, inkább külvárosi albit keresni. Nem jó, ha ki kell centizni a havi költségvetést. Én bejárós vagyok, így szerencsére sok gondom nincs, de unokatesóm a kolit sem tudja még miből fogja fizetni. Szülei segítenek amennyit tudnak, de azért ha minden héten hazajár, az 2200 forint 4-szer, plusz koli (12 ezer), plusz tömegközlekedés és akkor még nem evett, nem vett egy füzetet sem, se semmit.

Nehéz helyzet ez, de ha más nem is, legalább alacsonyabb rezsis albit keresnék.

2012. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!