Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mennyit agyaltatok azon a...

Ti mennyit agyaltatok azon a kérdésen, hogy "mi leszek, ha nagy leszek"?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szóval még van egy évem a gimiben, de most már eléggé frusztrál ez a kérdés, mivel még az irányt sem lőttem be. Jól tanulok, minden érettségi tárgyból ötösöm van, de annyira nem érdekel semmi, hogy hihetetlen.. azt tudom konkrétan, hogy mit nem akarok, pl. nem szeretnék eü pályára menni mert rosszul vagyok a vértől, vagy nem vagyok elég tehetséges a művészeti szakokhoz. de ezen kívül totálisan homály. angol-német tanárira gondoltam, de attól anyum elrettentett, aki némettanár.. azt mondta, hogy a tanári szakmába bele lehet hülyülni. ti hogy álltatok a kérdéssel, és hogyan döntöttetek?

2013. márc. 28. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Lassan negyven leszek, de még mindig nem tudom mi leszek, ha nagy leszek.

Szerintem válaszd nyugodtan a nyelvtanári diplomát csak hasznodra lehet. Nem kell feltételül iskolában tanítanod, lehet magánsuliban, nyelviskolában is, vagy fogadhatsz magántanulókat, ezek azért anyagilag is megérik. Ha már szépen beszélsz 2 nyelvet lehetsz idegenvezető is akár, vagy tolmács. Szerintem a nyelv mindenképp jó befektetés, ha meg kedvet is érzel hozzá akkor tanuld azt.

2013. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég keveset.


Én egyébként csak az egyetemen döntöttem el valójában, hogy mi leszek, ha nagy leszek, aztán azt csináltam 20 évig, de az se végleges, mert most még nagyobb vagyok, és már mást csinálok.

2013. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én elég sokat gondolkoztam ezen, végül utolsó pillanatban változtattam meg a jelentkezésemet, amit végül nem bántam meg abból a szempontból, hogy az eredetileg kinézett szak még kevésbé érdekel, mint amit elkezdtem. Aztán még mindig nem tudtam, mit csináljak magammal, így elköltöztem külföldre, hogy itt fejezzem be a diplomát, amiről útközben rájöttem, hogy nem érdekel annyira, viszont közben elkezdtem dolgozni olyan területen, amit szívesen csinálok.


A szüleid biztos szívesen megütnének ezért a tanácsért, de én megköszöntem volna, ha valaki azt mondja nekem 12.-ben, hogy nem baj, ha halasztok egy évet, elmegyek dolgozni valamit, és inkább kitalálom, mit akarok.

2013. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) én javasoltam anyának azt egyébként, hogy ha addigra sincs meg a döntés, akkor hadd halasszak évet.. bár nem igazán tetszik neki az ötlet :D azt mondta hogy addigra már biztos körvonalazódni fog, és én is bízom benne.
2013. márc. 29. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából semmit, mert kiskorom óta tudom, hogy mivel kell foglalkoznom :)

De tényleg, én is, még így magabiztos emberként azt ajánlom azoknak, akik még nem tudják egy vagy félévvel a jelentkezés előtt, hogy akkor inkább halasszanak egy évet, menjenek külföldre, tanuljanak szakmát és egy év alatt azért sok minden változhat, érhetik különböző impulzusok, stb.

A tanári szakma szép, csak kitartás és olyan attitűd kell hozzá. De egyébként lehet vele jól keresni, pl. magánsulikban.

19/L

2013. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam ilyen fiatalon eldönteni. 40 múltam, amikor végre vidékre tudtam költözni, és ott végre rádöbbentem, hogy mindig is ezt akartam. Egy farmot.
2013. ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Van Jövőd Coaching válasza:

A legnehezebb kérdés/döntés az életben. Nem tudod, mivel mit érhetsz el, azt sem tudod igazán, mit szeretnél elérni. Nagy ház? Drága autó? nagy család? drága hobbi? mit szeretnél?


Gondold végig, és utána töltsd ki az alábbi linken található kis feladatsort, segíteni fog!


[link]

2013. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!