Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon ha...

Hogy mondjam el otthon ha rossz jegyet kapok?

Figyelt kérdés
A szitu: német 1. doga. 3-as tavaly 5-ös voltam. Ha simán elmodnom anyámnak ho német 1. jegyem 3 kicsinál:S javaslatok?
2009. szept. 18. 21:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Az első tanítási nap szeptember 1-je volt, ha jól tudom. Szeptember 2-án már simán lehetett tanítani. Nekünk középsuliban egy héten hét németóránk volt, azaz szeptember 2 és 18 között volt két hét meg 3 nap. Ez kb. 15 németórát jelent. Ha azt vesszük, hogy egy-egy nyelvtanfolyam 40 órás, akkor most miért is furcsa, hogy valaki dolgozatot ír? Mit nem lehet begyakorolni 15 óra alatt?


Ha pedig hármast kaptál, hát hármast kaptál. Ezen a tényen változtatni nem tudsz. Jobb, mint a kettes, rosszabb, mint a négyes. Majd kijavítod.

Ez a legszörnyűbb, hogy rettegésben élnek a gyermekek egy-egy rosszabb jegy miatt. Ez kicsit "rossz" nevelést jelent. Hiszen pont ilyenkor kell odaállni és megbeszélni a szülőkkel, hiszen most helyzet van. Nem azt kell megtanulni, hogy hogyan sunnyogjuk el a problémákat.

2009. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én töriből kaptam be egy egyest, pedig tavaly én voltam belőle egyedül ötös az osztályban. Véletlen volt, pont nálam nyílt ki a napló, én meg elő sem vettem a füzetet a hétvégén...

Hazajöttem, elmondtam, hogy mi volt, nem szóltak semmit a szüleim, csak annyit, hogy ezt besz*ptam. Tudják, hogy úgyis kijavítom.

Ha nálatok ez nem így működik, akkor jelentkezz a tanárnál, hogy felelni szeretnél, vagy várd meg, míg írtok egy újabb dogát, amit megírsz ötösre. Ha együtt mondod el a két jegyet, nem lehetnek olyan mérgesek... én régen így csináltam.

2009. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
1. jegyem 3.
2009. szept. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) olyan jó kedvem lett a komik elolvasása után:D

felevenítettétek a régi emlékeket...) hát igen:)

elmondom én is ink:9 am a tanár téll enm normális 1. óta 3-as a magatartásom-.- a tanár csak ebben az évben kezdet el tanítani és má 3 x küldött ki óráról. Már pedig gyereknek Joga van tanulni nem küldhet ki+ meg semmi olyat nem csináltam ami ennyire felháborította volna-.-

Azt mondtam egy képre ho a csaj olyan mint egy vámpír:D és ezért kiküldött ....pedig nem is volt akkora poén:D

-.-' ez van 1. óta 5-ös vagyok németből:D

most meg a vonzatos igék meg mondatok amiről fingom sincs:S

na mindegy thy mindenkinek

2009. szept. 19. 13:46
 15/16 anonim válasza:
Idézem: "miért kell ilyen nagy ügyet csinálni?" A ti szüleitek gondolom nem csapnak ki hisztit ha 4-est kaptok még akkor is!!!!aki ilyen kérdést ir ki annak a szülei nagyon szigorúak....az én szüleim is ilyenek....rettegek nekik elmondani bármit is......szerintem mondd el....aztán tanulj sokat és pótold be.....vagy esetleg szerezz kb. 2-3 5-öst és megmondod neki hogy az a 2-3 5-ös ki kellene engesztelje és nézz rá cuki bociszemekkel :D nálam ritkán, de beválik....
2010. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 facebook45 válasza:
Én megmondom hogy csinálnám. Elöször meglepném valami ajándékkal és nagyon boldog lessz. Aztán kimondod: Anya 3-as lett a dolgozatom németből. Legközelebb jobban figyelek.
2012. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!