Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átmenjek általános tagozatú...

Átmenjek általános tagozatú gimiből közgazdasági szakközépbe, ha később pénzügy és számvitel szakra szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.es vagyok és jól érzem magam a mostani suliban, de mégis elkezdtem azon gondolkozni, hogy átmenjek közgazdasági suliba a továbbtanulási terveim miatt. Menjek vagy maradjak?
2013. márc. 16. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen maradj, főleg ha ez egey ilyen elitebb gimnázium, ahova jársz.


Én is gimnáziumba járok, 12.-es vagyok és jövőre pénzügy és számvitel szakra fogok járni az egyetemen. (Ha felvesznek, persze)

2013. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem mondanám elitnek a gimit, ahová járok, csak olyan közepesen erősnek. Miért maradjak, meg tudnád légyszi indokolni?
2013. márc. 16. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:
én turizmusi szakközépbe jártam, és onnan mentem pénzügy számvitelre. a fontos,hogy egy nyelvet felsőfokon beszélj,és emelt matekot csinálj. ha ez megvan,akkor teljesen mind1,milyen suliból jöttél.
2013. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor szerintem maradok és felveszem faknak a matekot és az angolt. :)
2013. márc. 17. 16:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem musszáj emelt matek pénzügy és számvitelhez.
2013. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem muszáj, mivel nem kötelező felvételin (még) az emelt szintű matek, de viszont nagyon nagyon szívatós tárgy,ha nem emelt szinten tanultad a matekot. én sajnos nem,és heti 2 óra magántanári óra szép összegért.. matekból nagyon magas szintet követelnek meg ezen a szakon, ezért ajánlottam az előző (2vel előbb) kommentemben,hogy egy emelt matekot szerintem mindenképpen csinálj.
2013. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Oké, de attól, hogy valaki eljár matekfaktra, még nem muszáj matekból emelt érettségit csinálni.


Például én is matekfaktos vagyok, de csak közepezni fogok matekból, angolból pedig emeltezik. (pénzügy és számvitelre megyek én is)

2013. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :)
2013. márc. 20. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:
persze, csak én feltételeztem,hogy ha valaki magas szinten tanulja a matekot,akkor akar arról papírt is,hogy ő többet tud. legalábbis én így állok hozzá, de egyénfüggő.
2013. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak éppen lehet hogy többet ér egy jobban sikerült középpel, mint egey kevésbé jó emelttel.


Legalábbis én így vagyok vele. Inkább csinálok egy közepet, ami remélhetőleg 95 % felett lesz, minthogy egy emelten csak olyan 70 % körüli eredményt érjek el.

2013. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!