Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ! Biológia Érettségi! Ti...

! Biológia Érettségi! Ti miből írtatok projekt munkát?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok. És szeretnék jövőre előrehozott érettségit tenni bioszból, de ha mégse sikerülne 11.-re össze hozni, akkor is mindenképpen biosz lesz a választott tárgyam. Csak azt nem tudom, hogy mi legyen a projekt munkám.. Mert akkor én azt most elszeretném kezdeni gyűjtögetni, tervezgetni, hogy perfektre meglegyen. :D
2009. szept. 15. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én emelteztem, úgyhogy nem kellett projekteznem, de itt van pár, amit a csoportból írtak: cukorbetegség (cukorháztartást befolyásoló hormonok, a cukorbetegség típusai, ill. a csajnak volt vmi ismerőse, aki cukorbeteg, és az ő vércukorszintjét nézegette), fiatalok ásványvízfogyasztása (csináltatott osztályokkal kérdőívet, h ki mennyit iszik stb...), bab csírázásának megfigyelése (sztem ez nem túl jó:D),színtévesztés (szintén volt egy beteg alanya), vki pedig a közelben lévő tó állat- és növényvilágáról írt.

Szerintem gondolkozz el, mi az ami legjobban érdekel, és abból próbálj összehozni vmit:)

Sztem ami érdekes lehet esetleg (én tuti vmi kérdőívest csinálnék:): dohányzás (milyen "erős" cigit? hány szálat? miért jó? káros hatásai stb.), fogamzásgátlás a fiataloknál (milyen módszerrel? milyenekről tudnak még? előneyik, hátrányaik), esetleg összegyűjtenék különböző tévhiteket és összeállítanék egy igaz hamis tesztet:D, ha van a családodban vmi "érdekes" betegségben szenvedő, akkor arról is írhatnál. Ha szereted az állatokat csinálj vmi etológiai megfigyelést (biztos találsz neten vmi könnyen kivitelezhetőt:D). Esetleg összegyűjthetnéd az élelmiszerek csomagolásán található "furcsa" összetevőket és utánanézhetnél mi micsoda, miért van benne, káros-e?...

Hát így hirtelen több minden nem jut eszembe:D

2009. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uhh köszi, hogy írtál! Hát igen, azt hiszem tényleg valami ilyen szokványos dologról kéne írnom..

Sajnos abból nem sikerülne megírnom ami tényleg érdekel..Vagyis szinte kivitelezhetetlen!

Disszociatív személyiségzavar

Deviancia

Autoimmun betegségek

Skizoaffektív zavar

ÉS még talán a táplálkozás rendellenességek, alultápláltság..

Mindenféle képpen valami betegségről szeretnék írni.. De ezek a fajta betegségeket, kétlem, hogy bármelyik kórházban hagynák, hogy lemásoljam a leleteket és kérdéseket adhatnék fel a betegeknek... Ezért sem tudom, hogy mi tévő legyek.. Még van időm.. De akkor is, tök idegtépő.. A nap 24 órájába erre tudok csak gondolni..

2009. szept. 16. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elmegyógyászat tényleg baromi érdekes. Esetleg itt találhatsz olyan embert, aki anorexiás (volt), láttam már párszor, h saját tapasztalatot írtak. Hátha lenne vki, aki beszélget veled róla:)
2009. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vöröskeresztesként elsősegélynyújtásból írtam. Az autoimmunt megközelíthetnéd az immunrendszer szempontjából. Az anorexiáról is nagyon jót lehet írni. Találj ki hozzá valami jó kutatást, azt díjazzák mindenképpen. Jó munkát és sok sikert!
2009. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!