Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell visszaadni a...

Miért kell visszaadni a diákigazolványt, ha végzek egy iskolában?

Figyelt kérdés
Fizettem érte tizenvalahány ezret, tehát az enyém, nem?

2013. márc. 14. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyáért is fizetünk, mégis a bank tulajdona.

És azért kell visszaadni, mert túl sok volt vele a visszaélés, kölcsönmatrica, satöbbi.

2013. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"tizenvalahány ezret?????"


Az új típusú diákigazolvány 1400 Ft, a régi 550 Ft volt. A diákigazolvány a tanulói jogviszony igazolására szolgál. Ha megszűnik a jogviszonyod, megszűnik az igazolvány érvényessége is.

2013. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

...megtarthatod, csak ha végeztél abban az intézményben ahol a közokíratot (esetedben a diákigazolvány) kiállították, LE KELL adnod ÉRVÉNYTELENÍTÉS céljából, majd azt az érvénytelenítés megtörténte után, azonnal visszakapod!

(lásd: régi személyi igazolvány példáját!, vagy a plasztik kártyák átlyukasztásával történő érvénytelenítést!)

egyébként, az esetleges későbbi igazolvánnyal történő visszaélések megelőzésére irányuló ez az intézkedés!

2013. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a régit sem kérték vissza. és nem éltem vissza vele. csak nem gondolják, hogy ezért külön bemegyek, vagy postát fizetek?
2013. márc. 14. 12:33
 5/9 anonim válasza:
76%
Nekem nem kellett visszaadnom, nem is hallottam még ilyenről. Mondjuk én gitárpengetőt csináltam belőle. :D
2013. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyan és miért fizettél érte tizenvalahányezret?
2013. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kérték amikor kiíratkoztam. De nem adtam vissza. :D Gondoltam még őszig jó lesz.:DD
2013. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
5-nek: van valami tavalyi kormányrendelet, hogy le kell adni azoknak, akik végeznek az iskolában.
2013. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
nekünk bsc után nem kellett visszaadni, aláírtunk egy papírt, hogy "elhagytuk" :D kb. 500 ember XD
2013. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!