Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A DE építészmérnöki karára...

A DE építészmérnöki karára jár valaki? Ismerős? Kérlek szépen titeket adjatok választ

Figyelt kérdés

Jövőre levelező építészmérnöki karra szeretnék jelentkezni, de sehol nem találok órarendet, hogy mikor, mettől-meddig van ott oktatás. Tudna vki segíteni ebben?

Ismerős? Tapasztalatok? Egy családot el kell mellette tartanom és csak a levelező jöhet szóba. Eléggé elkeseredtem, mert Pesten csüt-péntek van oktatás, de nekem a csütörtök nem igazán jó. Ótlet esetleg?

Mindent írjatok le, még akkor is, ha szerintetek az nem fontos infó. Köszi minden válaszért! :)


2009. szept. 13. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én műszakis vagyok csak nem építészmérnöki hanem környezetes. Nálunk a levelezősöknek nagyjából havi 1szer van 2 nap konzultációs idő. Ez ebben a félévben szeptemberben 2 nap, októberben is 2, novemberben 4 nap, decemberben 2. Elkeserítelek de sajna ez csüt-péntek mindig... és egész napos foglalkozások. De ezek egész naposak. Arra készülj fel hogy kapásból 100ezer körüli összeget kell majd kifizetned rajzasztalra, rajzeszközökre, vonalzókra, és arra is készülj fel hogy sok éjszakát nem fogsz alvással tölteni mert rajzolni fogsz hosszú órákon át... és sokszor ugyanazt az 5-6 órás munkát 3-4szer is megkell csinálni mert nálunk a szakrajz tanárok mindenben hibát keresnek és ha nem találnak akkoris visszadobják a rajzok nagy részét.


A tárgyak amiket el kell végezned: Természettudományi alapismeretek

Matematika I.

Matematika II.

Mechanika I. (Statika)

Mechanika II.(Szilárdságtan)

Mechanika IV. (Tartók statikája)

Műszaki ábrázolás

Ábrázoló geometria I.

Ábrázoló geometria II.

Műszaki informatika I. (CAD I)

Műszaki informatika II. (CAD II)

Közgazdaságtan mérnököknek

Menedzsment alapjai mérnököknek

Jogi és közigazgatási ismeretek

Építészettörténet I.

Építészettörténet II.

Építészettörténet III.

Építészettörténet (szigorlat)

Építészetelmélet

Művészettörténet I.

Építészeti rajz I.

Építészeti rajz II.

Építészeti rajz III.

Építészeti rajz IV.

Építészeti rajz V.

Építészeti rajzVI.( tér- és színkompozíció)

Műszaki kémia

Építőanyagok I.

Építőanyagok II.

Méretezéselmélet

Talajmechanika és alapozás

Fa, falazott és kőszerkezetek

Építéskivitelezés és szervezés I.

Építéskivitelezés és szervezés II.

Acélszerkezetek I.

Vasbetonszerkezetek I.

Műszaki informatika III. ( CAD III)

Épületszerkezetek I.

Épületszerkezetek II.

Épületszerkezetek III.

Épületszerkezetek IV.

Épületszerkezetek (szigorlat)

Épületfizika I.

Épületfizika II.

Épületgépészet I.

Épületgépészet II.

Épülettervezés I.

Épülettervezés II.

Épülettervezés III.

Épülettervezés IV.

Építészettörténet IV

Épülettervezés V. (Középület)

Épületakusztika

Épületszerkezetek V Szerkezettervezés

Épületszerkezetek VI (Történelmi)

Épülettervezés VI. (Komplex tervezés)

Épülettervezés VII. (Belső terek)

Épülettervezés (szigorlat)

Energiatudatos építészet

Építész.pály.gyak. Alk.hét I.

Településfejlesztés és területrendezés I.

Településfejlesztés és területrendezés II.

Építéskivitelezés

Építéskivitelezés és szervezés III.



Ezekből a legnehezebb a Mechanika, kösd fel a gatyádat rendesen mert nagyon szivatós :)


De egyébként a munkahelyednek elvileg támogatnia kéne a tanulásodat valamilyen szinten, úgy értem elkéne hogy engedjen téged ezekre a napokra. Vagy ők nem foglalkoznak ezzel?

Egyébként ha Debrecenbe jársz akkor könnyebben eltudod végezni mint pesten, mert a BME nagyon nehéz suli, a DE-MK nem annyira vészes... viszont itt is csütörtökön és pénteken kellene járnod.


Elég nehéz a döntés így. Azért remélem tudtam segíteni :)

2009. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon köszönöm a válaszod, rengeteget segítettél :)
2009. szept. 14. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!