Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE kollégiumaiba az elsősök...

SZTE kollégiumaiba az elsősök közül csak azokat veszik fel, akik többszörösen hátrányos helyzetűek?

Figyelt kérdés
Néztem az SZTE oldalán a kollégiumi információkat, de egy szót nem ejtenek arról, hogy a jelentkezők hány százalékának jut kollégium, illetve hogy mi alapján választanak. Nagyon érdekelne, mert én nem vagyok se hátrányos helyzetű, se nagycsaládos, se árva.....csak egy átlagos családból származom. Mennyi esélyem van a koleszra?
2009. szept. 13. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Körülbelül semmi. Hacsak nincs protekciód :S
2009. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most komolyan ennyi a hátrányos, többszörösen hátrányos helyzetű diák hogy egy "átlagos" számára már nincs is hely?
2009. szept. 13. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Orvosi karon pl. mindenki kap koleszt. De ha nem vagy se nagy családos, se árva, se hátrányos helyzetű, akkor ki tudjátok fizetni az albérletet, nem úgy, mint mások.
2009. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Avagy nem. Mert lehet, hogy nem hátrányos helyzetű, nagycsaládos, félárva, rokkant, stb. , csak mondjuk egyedül neveli az anyja havi 110 000Ft-ból így koli nem jár, de ember legyen a talpán aki fenntart ebből két háztartást , ha albérletbe megy. Az havi 30 ezer forint alsó hangon, és akkor még nincs kaja, utazás, ilyenek. Tehát azt ne emlegessük, hogy ki tudja fizetni, mert nem biztos. Mint ahogy az sem biztos, hogy minden vállalkozó csemete, meg nagycsaládos az éhhalál szélén áll. De sajnos ha egyik sem vagy nem tudsz majd bekerülni.
2009. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. Tapasztalatból beszélek. Több hátrányos helyzetű osztálytársam sem kapott egyetemen kolit - pedig az anyjuk egy fizuból nevelte őket, messze is lakott stb. - De aki jómódú, protekciós volt bekerült...
2009. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na igen, én is erre gondoltam, mint a 12:18-as. Az, hogy nem vagyok hátrányos helyzetű az nem azt jelenti, hogy anyum orvos, apum mérnök. 1 testvérem van, idén ment fősulira....az ilyesmiket gondolom akkor figyelembe sem veszik.

Amúgy meg azért érdekelt, mert ismerősöm azt mondta, hogy Szegeden aki kér (és nem fizetősön van), annak szoktak kolit adni, nem úgy, mint Budapest vagy Debrecenben.

Azt véletlenül nem tudjátok, hogy a kollégiumot igényeltek hány százaléka kap ténylegesen kolit?

2009. szept. 14. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 12:18-as Szegeden voltam és a 4 év alatt egyszer sem kaptam kolit pedig minden évben igényeltem, nekem egy öcsém van , ő ált. sulis, az anyagi részt meg nagyjából leszűrheted az előző válaszomból. Statisztikát sajnos nem tudok.
2009. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!