Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vehetek kedvezményes, azaz...

Vehetek kedvezményes, azaz diákbérletet BKV-ra levelezős főiskolás diákként ha a suli Budapesten van?

Figyelt kérdés

bb) az oktatási intézmények levelező tanrendben részt vevő tanulója a lakóhely és az oktatási intézmény között megváltható kedvezményes menetjeggyel,

forrás: [link]


2009. szept. 9. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehetsz. Én is levelezős vagyok. A csoporttársaim közül, akik nem tudták, hogy felnőttbérlet kell vagy próbáltak csalni azzal, hogy megfordították a diákot, mindet 12ezerre büntették.

Egyébként én is csalok, de 19 éves vagyok így rólam még elhiszik, hogy nappalis vagyok és nem fordíttatják meg velem a diákot (mert ugye elvileg csak az számít h érvényes legyen, és az a hátoldalán van). Eddig szerencsém volt, de bármikor lebukhatok.

2009. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a levelezős diák nem sok mindenre jó, a MÁV-nál a lakóhely és a suli SZÉKHELYE között lehet vele kedvezményt igénybe venni, nem tudom, a Volánnál van-e ilyen. Az már nem érdekel sajna senkit, hogy az állomásról hogyan jutsz el a suli épületéig. Én budapesti vagyok és sosem veszek bérletet, mindenhová gyalog járok, meg szoktam venni 20-as gyűjtő jegyet (ha jól tudom, már csak 10-es van) és kb. az elég egy évre. Ha átugranék bkv-val a nővéremhez, meg hazajönnék, az kb 1200 Ft-ból jönne ki. Pedig egy városban élünk. Drága nagyon a jegy, a szolgáltatás színvonala pedig... no, mindegy, ez a helyzeteden nem változtat, sajna csak a nappalisoknak jár diákbérlet, no meg majd, ha nyugdíjas leszel, esetleg ha GYES-en. (A GYED-re már nem érvényes :-/ )
2009. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát nem tudom, hogy miért akar a BKV olyanokból meggazdagodni, akik még tanulnak.


Mert az oké, hogy a suli Pesten van és én vidékről járok fel, arra a távra válthatok félárú jegyet. De hát a vasútállomásról is el kell jutnom valahogy a suliig, amelyre ha kicsengtem a jegyek árát még többe kerül, mint a vonatutam. BKV-n meg nincs diák-vonaljegy, és nekem még olcsóbb lenne egy diákbérlet, mint jegyekkel vacakolni.

Nem tudom miért nem érti meg senki, hogy a suli nem a Déli pályaudvaron van!!!

2009. szept. 9. 12:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kell a pénz a végkielégítésekre :-/
2009. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah és én még azt is tapasztaltam, hogy a levelezősöket sehol sem diákként kezelik. Olyan felnőttekként, akiknek a munka mellett még baromi sok energiájuk, meg idejük van, amivel nem tudnak mit kezdeni és úri huncutságból eljárnak tanulgatni. Nekem mindig csak levelezős sulijaim voltak, mivel 18 éves koromtól magamat tartom el, lehetetlen lett volna nappalin diplomáznom. Aztán másoddiplománál még pluszban az a szerencse is ért, hogy éppen akkor törölték el a gyedesek kedvezményét, amikor szültem. 3 héten múlt, gyedből már nem tudtam kiszorítani a borsos tandíjat, így abba kellett hagynom az egyetemet :( Mai napig bánkódom miatta, bár a babámmal lenni sokkal jobb, mint vizsgázni járni...
2009. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most mondjak valami nagyon paraszt dolgot, amit nem tudok megérteni? Az estiseknek is jár a diákkedvezmény, ugyanúgy mint a nappalisoknak. Én levelezős vagyok, de az esti osztállyal együtt tanulunk, közös óráink vannak, ugyanazt tanuljuk. Nekem mégis kétszer annyiba kerül a bérlet meg minden más, mint nekik... De ez csak ami sulinkban van így... Nem zavarna annyira, ha vagy mi kapnánk esis diákot vagy ők levelezőset... -.-
2009. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!