Most akkor mi a büfészak, aminél az oktatás nulla, vagy amivel nem lehet elhelyezkedni?
Na igen, az meg a másik, mikor valaki leszólja a másikat azzal, hogy jaj milyen könnyű szak a tiéd. Miért, itt minden gépészmérnök bármikor eltudna végezni egy filozófia szakot, meg minden orvos egy jogász szakot? Vagy hogy van ez? Ami az egyiknek egyszerű, a másiknak egyáltalán nem. Mert ez nagyrészt az egyéni képességektől függ. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki annyira nagyon nehéznek tartja a saját szakát és nem tudja elvégezni, akkor mégis minek ment oda? Miért nem tudja elfogadni, hogy a másiknak egészen más az identitása, hogy különböző az érdeklődési körük. Ha mindenki ilyen "büfészakosan" gondolkodna, akkor orvosokból és mérnökökből lenne most túlképzés és nem lennének tanáraink, tolmácsaink, ügyvédeink, nem volna kihez beadni a kárpótlás igényt stb.
Jó, azt elismerem speciel, hogy azért egy esztétikusból, ókori filozófusból sok nem kell. Akinek ez a szíve vágya annak sajnos vállalnia kell, hogy adott esetben valamiféle szakmával kell kiegészítenie diplomáját. De ez megint az ő dolga. És nem értem, hogy milyen jogon szól ebbe bele a sok okos büfészakozó?
Nem, én tényleg arra gondoltam, hogy egy szakot, vagy akár egy iskolát minek leszólni, mert könnyebb?
Baj, hogy aki tanul, az elvégzi időben, esetleg jó jegyekkel, mellette építi a maga kis karrierjét is és megismeri a szakmáját?
Egyébként melyik ez a suli, amelyik híresen könnyű?
Valaki írta, hogy kompromisszumot kell kötni, és piacképes szakmát választani. Hát igazad van, legszívesebben csecsemő és kisgyermeknevelő szakra mennék, azonnal találnék is munkát. Vagy az ápolók és tanítók. Hiába lehet ezekkel jól elhelyezkedni, ha megélni nem lehet velük.
A másik meg, hogy az én szakomon is túlképzés van, és sokan csak "büféznek", de ha én rendesen elvégzem, jó jegyekkel, csak könnyebben találok munkát, mint az, aki nem tud semmit.
Ööö... reméljük.
Nyüzsögj mellette, építs kapcsolatokat mindenestre, az a biztos.
Mit is tanulsz? Ha már írtad, bocsi.
Van egy elvem erre: mindenkinek az büfészak, amit annak vesz vagy amihez úgy viszonyul.
Ha pl. valaki soha nem jár be órákra és csodálkozik, hogy csúszik éveket, majd a végén nagy nehezen lediplomázik, de nulla tudással, na azok miatt szokták büfészaknak gúnyolni szakokat.
Viszont, ha valaki tanult is, be is járt órákra, érdekelte a szak és valódi tudással diplomázott (nem a diplomaátlagra v. az állam vizsgára gondolok, hanem arra, hogy tényleg "tanult" is a fősulis/egyetemi évek alatt), annak már sokkal több értelme volt.
Arra is kéne gondolni, hogy vannak emberek akik a "büfészaknak" titulált szakok iránt tényleg érdeklődnek és komolyan veszik őket, és nem csak azért felvételiznek oda hogy "legyen egy diplomájuk".
Mindezt én turizmus-vendéglátás szakosként mondom, amiről sokan mondják, hogy büfészak.
Utolsó vagyok:
Sok büfészaknak titulált szakon kell ám tanulni (jobb helyeken legalábbis). Pl.: a bölcsészek közt ott vannak nyelvszakosok, tanárszakosok szóval,akiknek rengeteg kell tanulni. Az, hogy mihez képest sokat és nehezet azt mindenki maga döntse el. Persze egy orvosi vagy mérnöki szak össze sem hasonlítható egy bölcsész v. pénzügyi szakkal. Teljesen más mindegyik, de mindegyik egyaránt fontos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!