Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezért kajak kaphatok osztályfő...

Ezért kajak kaphatok osztályfőnökit?

Figyelt kérdés
Ültetés volt ami senkinek nem jó így mindig elülök a helyemről és azt mondta, hogy fel fog jönni ellenőrizni (éveleje óta ezt mondja) és aki nem ül a helyén az osztályfőnökit kap. És hogyha sose ülök a helyemen akkor a végén igazgatóit fogok kapni és kirúgnak? Ez nem hülye indok?
2013. febr. 5. 20:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ne ezt fogja írni.

Tisztelt Szülő!

Gyermeke folyamatosan megszegi az iskola szabályzatát, ezért osztályfőnöki figyelmeztetésben részesítem

Kis Juli.


Én egyszer azért kaptam mert szotyiztam.

2013. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

21:46

Nem véletlenül vezették be az ültetést. Egyesek az órákon nagyon jól érzik magukat és összekeverik az osztálytermet a kaszinóval. Nem csak ő maga nem figyel (ezt gyakorlatilag megtehetné a terem bármelyik padjában egyedül is), hanem mások figyelmét is elvonja és zavarja az órát. A tanárnak nem az a feladata, hogy állandóan fegyelmezzen meg a kaszinózást megszüntesse

Mi is ezért állítjuk az embereket a szalagnál bizonyos sorrendbe, mert nem arra vagyunk kíváncsiak, hogy hogyan dumálnak munka helyett, hanem, hogy odafigyeljenek arra amit csinálnak, és a kezük pörögjön a szájuk helyett.

A tanár is dolgozik, ő is arra figyel, hogy leadja az órát, és nem arra, hogy Pistike hogy vonja el a padtársa figyelmét. (aki lehet amúgy figyelne)

2013. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
...egyébként 15-20 évvel ezelőtt nem osztályfőnökit kaptál volna, hanem egy sallert.
2013. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül hoztam a teljesítmény-alapú bérezést példának. Egy (jól működő) munkahelyen nem csak a munkáltató érdeke, hogy a munka haladjon, hanem a munkavállalóé is. Ha az aktuális birka felfogja az agyával, hogy neki az a jó, hogy a munka el legyen végezve minél hamarabb, akkor arra fog koncentrálni. Ismerek olyan munkahelyet, ahol lényegében csak képzetlen fizikai munkásokat alkalmaznak (értsd: nem agysebészek), ráadásul nagyon laza szabályokkal, minden műszakban megnéznek egy-egy filmet vagy egy kicsit maszekolnak a szerszámokkal - a munka mégis elkészül, mert a melós nem undorodik a munkától és neki is érdeke, hogy meg legyen vele. De ha jól tudom ennek az oktatásra alkalmazott verziója is működik egyes, nálunk sikeresebb országokban (talán Japán, de nem vagyok benne biztos): tehát az órai munkát kiadja a tanár, aki végez vele azt csinál amit akar.

Hogy mi van akkor, ha más vonja el a többiek elől a figyelmet? Gyerekkoromban erre csak annyit mondott egy bölcsebb tanárom, hogy ha valakitől nem tudtunk figyelni az órán, nyugodtan verjük meg szünetben. Ez így persze hülyén hangzik, de az elv működik: egy közösség előbb-utóbb úgyis retorziót alkalmaz a renitensekre. Ha az osztály figyelni akar, akkor csak idő kérdése és a "kaszinózók" vagy asszimilálódnak vagy kiközösülnek. Ha meg ők vannak többségben, akkor meg kell mutatni nekik, miért van értelme figyelni a dizsi helyett. Azonban hozzátenném, hogy diákoknál ilyen viselkedés kialakulása amúgy sokszor írható az unalmoba fulladó, egyhangú, rosszul megtartott órák számlájára is, de ez már egy teljsen más történet és ne keverjük ide.

2013. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Aki nem figyel padtars mellett az egyedul se figyel. En is ilyen vagyok. Ha harman vagyunk a terembe akkor is minden tanar azt hiszi, hogy figyelek kozbe meg azt se tudom mirol van szo. Ez van padtars mellett is. Meg aki nem ott ul ahol szeretne, az folyamatosan nezi a haverjat meg mosolyognak egymasra. Nalunk ez megy az osztalyba. De a legnagyobb szajuakat azert egymas melle kell ultetni.
2013. febr. 6. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!