Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz letenni az érettségit...

Nehéz letenni az érettségit manapság? Mennyire nehéz a biosz, kémia illetve idegennyelv érettségi? Biosz és kémia szóbelin miket kérnek?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz az érettségit megcsinálni?

Most vagyok 11.-es és kezdek besokalni. Nem vagyok valami fényes tanuló. Matekkal nagyon hadilábon állok,a többi még megy.

Matekból kettes vagyok,irodalomból négyes,nyelvtanból négyes, a két nyelvből hármas.

Most jelentkeztem emelt magyarra,de nem tudom szeretnék e emelt szinten érettségizni belőle.

A biosz illetve kémia érettségi mennyire nehéz? A kettő közül szeretném valamelyiket választani.

Illetve még az idegennyelvekre lennék kíváncsi,hogy azok mennyire nehezek. Főleg a szóbeliktől félek.

Tudom,hogy normális ez a para,csak ilyekor úgy érezm kevés vagyok ehhez. :)


Biztos volt már hasonló kérdés,szóval bocsi ha ezredszer is szerepel.


2009. szept. 3. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

erre így nem lehet válaszolni, ez relatív.

nézz próbafeladatlapokat, és majd meglátod, mennyire tudod vagy sem.

2009. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En iden erettsegiztem...a szobeliktol feltem, de serintem (igy utolag) nagy kar volt...

Minket idegen tanarok vizsgaztattak, de nagyon rendesek voltak, foleg azzal akinek volt targyi tudasa!

Az irasbeli meg....meglehet csinalni, csak egy kicsit tanulni kell hozza, nem olyan nagy dolog mint sokan azt hiszik:)

sok sikert

2009. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű érettségik nem nehezek, de azért az emelt más:) A magyart pl. tökre nem javaslom (bár ha leadtad a jelentkezést akkor mindegy), osztálytársam faktos volt, elég jól is tudta a dolgokat, tanult is....erre 36%-os lett. Túl szubjektív tantárgy, úgy javítják, ahogy épp a tanárnak tetszik:S De www.okm.hu, nézd meg az előzőeket, és meglátod mennyire megy.

A többitől meg ne félj:)

2009. szept. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy magyar faktra jelentkeztél, még nem kötelező emelt szinten érettségizned belőle. Egyébként az érettségin megbukni nagy művészet. Tehát ha nincs vele további célod, láblógatva menni fog a kettes mindenből.

Egyébként...tényleg, nézegess régebbi érettségiket. Ne a 2006osakat, hanem inkább tavalyit, tavalyelőttit.

2009. szept. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazándiból nem azért jelentkeztem emelt magyarra,mert emelt érettségit akarok,hanem hogy a közép menjen majd rendesen :)

Az OKM honlapján meg megnézem az érettségiket.

2009. szept. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!