Most komolyan. Mikor fogom én a nagybetűs életben hasznát venni a másodfokú egyenleteknek?
És annak mikor fogod hasznát venni a nagybetűs életben, hogy Chile fővárosa Santiago, vagy hogy Ady Endre hétszer járt Párizsban k*rvázni? Esetleg annak, hogy 1222-ben kiadták az Aranybullát? Mikor fogod a nagybetűs Életben hasznát venni annak, hogy Gogh levágta a fülét?
Most komolyan. El sem tudod képzelni, hogy egyszer meg akarod majd mérni milyen mély egy akna, és ezért beledobsz egy követ? El sem tudod képzelni, hogy egyszer az életben majd érdekelni fog, hogy milyen rövid úton tudsz megállni egy autóval? Az sem fog érdekelni soha, hogy mennyit kamatozik a pénzed 3 év alatt, vagy hogy mennyit kell visszafizetned a lakáshiteledből, amit olyan hülye voltál, hogy felvettél?
Az élet kis dolgok összessége.
Az a bizonyis nagybetûs élet nincs ha te már nem vagy egy olyan személy aki helyesenn tudja felfogni az észlelt dolgokat.
Magyarúl: amit most megteszel annak befolyása van a következõ tettedre és így tovább, de a tetted téged jellemez, ez meg fordítva is igaz, tehát azonn áll a jövõd, hogy most milyen az életfelfogàsod.
Nos, mivel tudom, hogy a világ nagyrésze türelmetlen és szinte azonnal akar választ kapni a kérdésre még ha nem is kap a válasz nellé egy hàttèrinformációt, ami segítheti a kérdezõt a kapott válasz felfogásában, EZÉRT ITT A KONKRÉT FELELET:
- A matek, ugyanugy mint az informatika és a fizika a logikus gondolkodasban segit, de csak akor ha eléggé belelátsz az adott témába.
Mindhárom tantárgy külön elméletrendszerre épûl és ha majd megfogadod tanácsom és mélyebben fogsz foglalkozni az adott témakörrel valamint ezenkívûl a szerzett gondolkodásmóddal megpróbálod átlátni csak a témánn belûl a világ értelmét az már egy nagy lépés lesz ami egyben egyéniségformáló szerepet tölt majd be.
Megjegyzem: ha az egyéniséged nem formálódik ilyen útonn, akkor más mód nincs, ilyen marad, esetleg ha a környezeted nem szól bele ami általában nem hogy segít, hanem egyre inkább leépít.
Ha nem fejleszted magad és csak jársz a suliba akkor barátom a nagybetûs élet ugyanilyen kisbetûs marad.
Végeredményben egy dolog számodra annyit jelent amennyi vagy.
Elég nagybetűs élet az, hogy PSZF matek1 97%os bukást tud összehozni:)
És az esetek nagy részében igencsak hálás az ember, hogy megtanulta a másodfokú egyenletek megoldását:)
Hajrá
Te lehet semmikor, mások (pl. én) naponta.
És én mikor fogom hasznát venni a verselemzéseknek, a költők életrajzának stb.? Na meg annak, hogy milyen rendeleteket hozott Mária Terézia, és mit tartalmazott az aranybulla? Semmikor, de attól még meg kell tanulni. Amit meg nem tudok (verselemzés), abból leszek hármas, és innentől nem érdekel a dolog.
Az össz ismeretnek amit beléd pumpálnak a kicsiny részét fogod csak használni.
De nem tudhatod melyik az a kicsiny rész.
Van ismeret amiről csak benyomásod marad - nem tudod de tudsz róla - az sem alábecsülendő ismeret.
Például sok ismeretet azért tudok megbecsülni, mert van ilyen benyomásom róla... enélkül alábecsülnék mindent amiről nem tudok - nemlétező lenne számomra.
És végezetül egy kis humorral: legkésőbb akkor veszed hasznát amikor fiadnak - akiből esetleg mérnök lesz - segítesz a házi feladatban. És esetleg azért lesz mérnök, mert segítesz neki a házi feladatban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!