Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az ELTE-TTK biológia...

Milyen az ELTE-TTK biológia szaka?

Figyelt kérdés
Csak arra lennék kíváncsi, h milyen az eltén a biosz szak. Mit tanultok ott? Milyenek a tapasztalatok? stb
2009. szept. 2. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én jártam oda 3 hónapot még 2000-ben. Nagyon nem tetszett, de ez főleg azért volt, mert nem voltam elég elhivatott. Nagyon sokat kell tanulni, és nem csak biológiát, hanem kémiát és matematikát is. Állatokat is kell boncolni.


Ott is hagytam.


Neked azt javaslom, hogy csak akkor menj oda, ha biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni. Én azért mentem oda, mert a szüleim az orvosit nyomatták, azt nem akartam, és ez volt a kompromisszum. Aztán elmentem bölcsésznek, jó döntés volt, nagyon szerettem.

2009. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első évtől kezdve sok kémia van, és a bioszos tárgyak mellett fizikát, matekot is kell tanulni. A másodév elég nehéz, sok gyakorlat van, sokat kell magolni, a végén növénytan és állattan szigorlat. 3. évben szakdolgozat, meg olyan tárgyak mint genetika, immunológia, mikrobiológia, stb.
2009. szept. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Piacképtelen. Ha a természettudományok érdekelnek, menj biomérnöknek vagy orvosnak.
2009. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem mondanám piacképtelennek.

Aki molekuláris biológia irányban tanul tovább annak vannak lehetőségei. A gyógyszergyárak például elég sok molekuláris biológust alkalmaznak.

Az ökológia, állat- és növényrendszertan már tényleg keményebb dió, de mégis elég sokan indulnak el ezen a pályán mostanában is. Mindenesetre a molekuláris biológiához kapcsolódó területek, mint például: neurobiológia, immunológia, genetika, proteomika, stb... gyorsan fejlődnek, egész "fiatalnak" tekinthetők még, ott talán lehet valami keresnivalója az embernek. De álomfizetésről nem érdemes itt ábrándozni, viszont külföldre elég sokan mennek ki hosszabb rövidebb időre, akár több évre is.

2009. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Összegezve nagyon nehéz és húzós. 1,5 éve járok ide és kisebb botlásokkal egybevéve eléggé megterhelő és leépíti az embert. Nagyon sok tanulás kell , nem beszélve, hogy biológia szakon tanulunk: matek, fizika, kémia minden menniységben, latin magolások, mert latinhoz előtte közöm nem volt,most kb száz latin kifejezést kell megtanulni minden hétre. Annyira nincs sok vizsga szerintem, ismerőseim tanárszakon vannak (kétszakos tanárin egyik biológia nekik) na nekik van menniységi vizsgáik. Kitartás és rengeteg motiváció kell hozzá.Anélkül hamar vége....
2015. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!