Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki idén fog...

Van itt olyan aki idén fog érettségizni és nem megy tovább egyetemre vagy főiskolára?

Figyelt kérdés

2013. jan. 25. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok. Még nem tudom, mihez kezdjek magammal, ezért inkább nem vágok bele egy legalább három éves szakba. Pedig jó tanuló vagyok, 2 felsőfokú nyelvvizsgával, de nem tudom, hogy milyen szakon kellene tovább mennem. Szeretem a nyelveket, de nyelvszakra nem akarok, mert annak nagy része irodalom, nyelvészet, ami nem igazán hoz lázba és sok értelme sincs. Nincs olyan szak, amire most azt mondanám, hogy ez a nekem való, ezt akarom csinálni.


Ezért most elmegyek egy OKJ-képzésre, ez olyan ami tényleg érdekel. Három féléves, közben talán kitalálok valamit, és utána elmegyek egyetemre/fősulira.


18/L

2013. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Most érzem csak igazán, hogy rossz döntést hoztam. Másik suliba kellett volna mennem 8.-dik után, akkor többre vihettem volna és mehetnék most fősulira. De akkor szóba se jöhetett volna, hogy elmenjek másik városba és kolis legyek.

Így pl. hiába vagyok 2. éve matek faktos, ugyanolyan feladatokat oldunk meg, mint az órán. Nem mondom, ez is jó, végül is gyakorlunk, csak nekem matekból emelt szintű érettségit kellene tennem, ha tovább akarnék tanulni. A faktnak pedig az lenne a lényege, hogy emelt szinten tanuljuk az adott tárgyat.


Viszont van egy álmom, amit nem adok fel, harcolni fogok érte. Egyenlőre az érettségire koncentrálok. Mindenből középszinten érettségizek, majd maradok az iskolában szakmát tanulni. Ez alatt matek tanárhoz szeretnék járni és felkészülni az emelt szintű érettségire, hogy szintemelő érettségit tegyek.

Addigra, ha minden a terveim szerint alakul talán a felsőfokú nyelvvizsgám is meg lesz (most fogok középfokúra menni) és akkor jelentkezek a kiszemelt szakokra.


17/L

2013. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első! Lehet, hogy az irodalomnak nyelvészetnek nincs sok értelme, de később a nyelvszaknak igenis vannak előnyei. Emellett közben lehet, hogy lesz lehetőséged külföldi ösztöndíjra is. Én is nyelvszakos voltam, de nagyon örülök neki, én sem látom sok értelmét az irodalomnak, annyiból jó, hogy kapsz egy képet a kultúrának ezen részéből. Persze vannak olyan nyelvszakok (angol), ahol orrba-szájba nyomják az irodalmi definíciókat is...
2013. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!