Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy főiskolás...

Mennyibe kerül egy főiskolás vagy egy egyetemista képzése az adófizetőknek? Mennyibe kerül ez összességében, évente, az adófizetőknek?

Figyelt kérdés
Én kemény pénzért tudok csak tanulni, az én adómból viszont mások ingyen tanulnak, majd külföldre mennek dolgozni, de még azért is tüntetnek, hogy ne kelljen pár évet itthon dolgoniuk a kitaníttatás fejében.

2013. jan. 25. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

100000-től valamivel 1 millió fölötti a tandíj egy félévre a szakokon.

De az emberek azért adóznak hogy a gyerekeiknek legyen lehetősége ingyen tanulni, valamint hogy legyenek a jövőben értelmiségiek akik a munkájukkal a mindennapi embereket segítik (orvos, mérnök, ügyvéd...). Az más kérdés hogy azért mennek el sokan, főleg az orvosok, mert külföldön megbecsült szakma ezért megfiztetik míg itthon ráerőltetik az emberre az itthonmaradást olyan fizetésekért amiből alig lehet megélni.

2013. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
"Én kemény pénzért tudok csak tanulni" - miért? Eddig minden szakon indult államilag finanszírozott oktatás.
2013. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert te fairnek érzed, hogy egy orvos több mint 10 évig tanul a felsőoktatásban és utána 90 ezer forintért gürizik? Nem viccből megyünk ki külföldre, nem azért mert olyan jó a családunktól, barátainktól távol lenni, hanem rákényszerülünk. Ha itthon biztosítanának megfelelő fizetést a diplomás embereknek, akkor senki nem menne sehova.


off: a kis adód legnagyobb része nem a felsőoktatásba megy, csak úgy szólok. csak ugye mostanság divat lett az egyetemistákat fikázni.

2013. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Én kemény pénzért tudok csak tanulni"

Miért nem tanultál jobban? Akkor felvettek volna államira. Neked is megvolt a lehetőséged, az a te bajod, hogy nem éltél vele.


"az én adómból viszont mások ingyen tanulnak"

Szerinted az én szüleim nem fizettek adót? Dehogynem. Fogd fel úgy, hogy én a szüleim adójából tanulok.


"majd külföldre mennek dolgozni"

A legtöbb ember nem menne külföldre, ha itthon lenne munka és normális fizetés. A normális alatt itt nem milliókat értek, hanem annyit, amennyiből tisztességesen meg lehet élni anélkül, hogy hónap végén éhezni kellene.


"hogy ne kelljen pár évet itthon dolgoniuk a kitaníttatás fejében"

Persze, hogy nem akarnak itthon szenvedni 90 ezer forintért.

Majd ha megfizetik a munkát rendesen, akkor itt maradnak mindenféle idióta szerződés nélkül is.

2013. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!