Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hisztiznek az egyetemist...

Miért hisztiznek az egyetemisták, ha büdös a munka?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy sok egyetemista miért hajtja állandóan hogy neki milyen rossz. Mert ha arról van szó, hogy beesne egy munkalehetőség, tisztelet a kivételnek, de 80% elmenekül onnan. De bulizni meg pasizni/csajozni van ideje.

2013. jan. 8. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ez így igaz.büdös nekik minden csak követelőznek.
2013. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Mert annyi eszük nincs hogy ha az ország pénzén tanul akkor azért utána tenni is kell!A hozzátartozóikat itt hagyják?Ki keresi a megélhetésüket meg majd?Mert ők adtak a szájukba ételt eddig!Annyi eszük nincs hogy senki nem keresi agyon magát ebben az országban!
2013. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem büdös a munka.

Öszintén karácsinyi szünetben elgondolkoztam, hogy minden barátnőm otthon tévézget, sütőget készül a karácsonyra én meg meg csak ülők a szobában és tanulok.

A buliról meg csak annyit, hogy én például még szilveszter éjszaka is tanultam a bulizás helyet.

2013. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Mert még fogalmuk sincs mi az hogy munka, legalább is a többség így gondolja, mindenki azt hiszi vagy is sokan sajnos hogy az ülőmunka a számítógép előtt sokkal jobb mert nem szakad bele de agyilag jobban lezsibbasztja mintha fizikai munkát végezne. sokuknak az a nagy elképzelésük hogy ülőmunkával betegre keresik magunkat mintha valahol lapátolnának.

Sokan még csak szórakoznának aztán anyuci, apuci pénzéből buliznak, isznak, meg elverik mindenfélére és ez a baj.

Én nem vagyok egyetemista pedig lehettem volna de láttam hogy nincs jövője, annak sem. Leraktam a targoncás vizsgát röpke 3 hónap alatt ugye OKJ meg jogosítvány hozzá aztán most gyárban dolgozok 12 órába és nem veszélyes 12-ből kb 4-6 órát kell a targoncán ülnöm, a maradék időmet pedig bent a jó meleg raktárban töltöm ahol egyáltalán nem szakadok meg mert ha kell valami a termeléshez szólnak hogy ezt a raklapot vagy a pár dobozt vigyem ki az adott munkaállomásra, aztán ha már nincs dolog akkor takarítunk ami egyáltalán nem megerőltető legalább nem unjuk halálra magunkat 30 perces szünetet adhatunk magunknak ha nincs nagyon mit csinálni, és ez így teljesen jó. Mi a raktárban targoncások keresünk havi 110-120 ezret a többi raktáros kicsivel kevesebbet de ők is elvannak abból, nem szakadunk meg 2 nap munka után 2 nap pihenő, a hétvégi munka meg csak annyiból rossz hogy bent kell lennünk amikor sokan otthon henyélnek meg buliznak. De akkor nyugi van, főnökség nincs bent, csak a műszakvezető, de ő sok mindent elnéz nekünk. Targoncázni nagyon nem kell mert akkor nem jönnek kamionok, maximum ha bent a raktárba esetleg valami magasabbra kell tenni vagy arrébb vinni akkor indítjuk be és elvisszük.

Én kihasználtam ezt a lehetőséget, van megélhetésem, külön életet élek a barátnőmmel, elvagyunk és nem cseszünk el 4 évet feleslegesen.

2013. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Silber ***** válasza:
100%

Silber vagyok, egyetemista.

- Sosem kaptam zsebpénzt.

- Amit magamnak vettem, mindig magam kerestem meg rá a pénzt háztartási gépek javításával kezdődően 14 éves koromtól a mai napig.

- Középiskolai nyári szünetek alatt sokszor szórólapoztam.

- Otthon besegítek az állatok gondozásában, márha nem kell készülnöm valamire.

- Az egyetem előtti nyáron ásatáson dolgoztam. 40°C-ban, 9 óra munka a tűző napon, ahol az izzadtság lemossa a napvédő krémet az ember bőréről. Az első nap annyira leégtem hogy alig bírtam felvenni a pólóm, de mégis visszamentem és az egyetem kezdéséig végigdolgoztam az időt.

- Az egyetem elkezdése után sikerült bejutnom az egyik tanszékre dolgozni a tanulmányok mellett, aholis reaktorrendszerek mellette műszakoztam 12 órákat. Emellett a levett mintákat különféle laboratóriumi méréseket végeztem rajtuk (Sűrűség, viszkozitás, CFPP, desztilláció, stb.).

- Jelenleg az otthonról kapott havi összeget konkrétan számszerűsíteni tudom: 0 Ft. Sőt, egy nem régiben történt autóvásárlás során még én adtam haza a vételár közel felét, és a szülők karácsonyi ajándékát is nagyrészt én álltam (kb. 70%-át).


Helytelen a "sok egyetemista" kifejezés. Az igazság az, hogy mindig a leghangosabb, legfeltűnöbb emberek alapján akarják behatárolni a többi, 90%-ot. Jelen esetben is.

2013. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Előre leszögezem, én nem pontoztam senkit (szóval a 0%-ban és a 100%-ban nem az én kezem van)

Igazából provokatív kérdésnek szántam a dolgot.

Jómagam is egyetemista vagyok, első éves. Mégis azt veszem észre, hogy körülbelül az egyetemisták fele eléggé elszállt, semmi nem drága, hisztiznek hogy mi kellene, de nem mennek el dolgozni.

A másik fele viszont elég normális ilyen szempontból, mutatja itt a válaszadó is. Nekem volt már rosszabb és jobb munkahelyem is, most éppen jó van (hetente egyszer-kétszer megyek, ennyi fér bele az óráim mellett) Viszont dolgoztam pékségben is, ahol 50 fok volt, bűzlöttem a sütéstől..

A rezsin kívül mindent állok magamnak, örülök hogy itthon lakhatok, ameddig elvégzem ezt a képzést. Próbálok félrerakni, hogy legyen későbbre.

2013. jan. 11. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:

egyetemista vagyok, önköltséges, én fizetem és dolgozom is

köszönjük az általánosítást...

2013. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!